Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kutsutud appi noortetööd tegema

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudis / Number:  /

Minu nimi on Heikki Pietilä, aga sõbrad kutsuvad mind Pandaks.
Minu perekonda kuulub abikaasa Soili, kes töötab praegu Helsingi linna sotsiaalkeskuses, tütar Minttu perega ning poeg Mikko. Lapsed on 33 ja 30 aastat vanad. Meil on üks lapselaps, Minttu poeg Touko Oiva Ilmari, kes saab varsti neljakuuseks.
Ise olen 57aastane noortejuht, Eestisse saatis mind kaheks aastaks Suomen Lähetysseura. Hetkel on minu töökoht Noorsootöö Keskuses. Minu tööülesandeks on toetada laste- ja noortetööd, mida EELK ja selle kogudused teevad ning koos Noorsootöö Keskuse töötegijatega seda võimaluste piires arendada.
Alates 1966. aastast olen töötanud Soomes kolmes koguduses: 12 aastat Helsingi Hakavuoren koguduses ja 2 aastat Ruovesi koguduses. Praegu olen ametipuhkusel Kirkkonummi soome kogudusest. Ühe aasta olen töötanud Soome Poiste ja Tüdrukute Keskuses (Suomen Poikien ja Tyttöjen Keskus) ja kolm aastat Soome Kiriku Kasvatus- ja Noortetöö Keskuses.
Eestisse tulin tööle EELK kutsel. Põhjus on selles, et olen teinud koostööd Noorsootöö Keskusega 13 aastat. Mul on olnud hea võimalus jälgida EELK ja eriti keskuse elu tänu sellele, et olen olnud Soome Kiriku Välisabi ja Kiriku Kasvatus- ja Noortetöö Keskuse ning EELK Noorsootöö Keskuse koostöögrupi liige.
Minu arvates elame praegu Eestis väga huvitaval ajal: liitumine Euroopa Liiduga, muutused EELKs ja eriti laste- ja noortetöö edasine areng ning korraldus.
Tunnen, et olen Eestis väga hästi kodunenud. Meil (koos abikaasaga, kes külastab mind väga tihti) on ilus kodu, mul on Eesti ID-kaart, elamis- ja tööluba.
EELK laste- ja noortetööd on tehtud väga intensiivselt ja efektiivselt. Näiteks eelleeri-, pühapäevakooli- ja leeritöö on arenenud võimaluste piires ja nüüd sündiv uus organisatsioon on väga vajalik. Huvitav on jälgida, kuidas kirik ja uus ühing oma suhteid korraldavad. Hetkel toimub noortetöö kiriklikul tasemel allasutuse kaudu, aga uus organisatsioon on iseseisev ja kiriku poolt antavate ülesannete elluviimiseks tuleb sõlmida lepingud konsistooriumi ja uue organisatsiooni vahel.
Mul on tugev usk EELK laste- ja noortetöösse! Osalesin sel suvel kiriku noortepäevadel ja piiblipäevadel ning seal nähtu kinnitab seda usku.
Heikki Pietilä