Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kujundame kodumaa mainet

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Welcome to EstoniaEesti sotsiaalmeedia kanalites leiab praegu aktiivset kaasalöömist algatus parandada Eesti mainet, et Google’i pildiotsingusse «Welcome to Estonia» kirjutades vaataks ekraanilt igasuguse läbu asemel vastu väärikad pildid.
Just sel eesmärgil on patriootlikud blogijad ja piltnikud asunud oma blogisfääridesse ning galeriidesse postitama fotosid Eestist, varustades need allkirjaga «Welcome to Estonia».
Asja mõte ongi see, kui piisavalt suur arv inimesi postitab oma blogisse või kodulehele ilusa pildi Eestimaa ükskõik millisest objektist ja lisab juurde nimetatud pealkirja, aidates nii Eesti kuvandit veebis oluliselt muuta ja parandada. Uskuge või mitte, aga Google’i andmetel toksitakse otsingumootorisse väljendit «Welcome to Estonia» 3600 korda kuus. Praegu on sealt avanev pilt üsna kaootiline: läbu-, loodus- ja täiesti suvalised pildid, sekka ka hüüdlause endaga seotud fotod.
Tundub päris jahmatav, et üks inimene saab muuta kogu Eesti kuvandit maailmapildis ning teha seda täiesti tasuta. Piisab vaid hästi levivast üksikisikute initsiatiivist.
Fotopostitusel saab kasutada Eestit tutvustava EASi saidi tutvustaeestit.eas.ee pildipanga tasuta pilte, paraku ei leidu seal aga fotosid Maarjamaa pühakodadest. Ent kahtlemata on igal kogudusel ja vallal kauneid fotojäädvustusi oma kodukirikust, paljud neist on juba üleval ka veebilehtedel. Viimaste puhul tuleks algatuses osalemiseks pildi allkirjale lisada viide «Welcome to Estonia» või ka lihtsalt «Estonia».
Siinjuures võiksid «võrgustunud» kiriku- ja avaliku elu tegelased anda oma panuse kodumaa mainekujundusse ning märkida Eestimaa oluliste objektidena ka kirikuid. Ei tasu muretseda, kui pildiotsingu tulemused kohe otsingumootoris ei kajastu, ekspertide hinnangul peaks need Google’i pildiotsingus näha olema umbes nelja nädalaga. Jääme siis huviga ootama.

Merje Talvik