Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristo Hüdsi valiti kodukiriku vaimulikuks

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Läinud pühapäeval valis Lääne-Nigula koguduse nõukogu kogudust teenima Kristo Hüdsi (fotol). 

Koguduse jaoks oli valik lihtne, sest noor vaimulik on Lääne-Nigula kirikus ristitud, leeritatud, laulatatud ja pühitsetud ka koguduse ilmikjutlustajaks. Ka abikaasa Jane ja nende kaks last on ristitud sealses kirikus, vaid pesamuna Haapsalus. See oli aastal 2020, kui Kristo Hüdsi oli veel Haapsalus abiõpetaja. Lisaks on abikaasa Jane teinud Lääne-Nigulas lastetööd. Nii võib vaimulik tõesti südamest öelda, et Lääne-Nigula on tema kodukirik.

Pühapäeval toimunud nõukogu valimised tähendavad talle esmalt palvevastust, teisalt vastutuse võtmist koguduseelu järjepidevuse jätkamisel ja loomulikult suurt aukartust Jumala ees, et talle on kodukandis usaldatud karjase ülesanne. „Olles koguduses töötanud alati põhitöö kõrvalt, on minu soov ja igatsus töötada täisajaga täielikult kirikutööl,“ sõnab vaimulik. Ta on taevaisale tänulik iga inimese eest, eriliselt aga Leevi Reinarule ja tema armsale perele, kes on olnud talle eeskujuks vaimulikul teel.

Kuna esialgu peab ta jätkama koguduse teenimist palgatöö kõrvalt, on väljakutseks aja planeerimine. Seda enam, et kogudusel on ees suuremad ehitusprojektid, esmalt kirikutorni trepi korrastamine ning seejärel kiriku õliküttesüsteemi ümberehitamine maaküttele. Hüdsi kinnitab, et erinevad ehitustööd ei ole tema jaoks võõrad ja ta ei karda kätt külge panna.

Ta meenutab, et leerikooli ajal avanes talle uus maailm ja huvi Jumala tundmise vastu hakkas kasvama. Ristimispäeval ütles sõber Joel Reinaru prohvetlikult: „Tere tulemast, armas vend, sinu elus hakkavad sündima suured asjad!“ Nüüd kinnitab ta, et nii ongi läinud, ja ütleb kõigile kahtlejaile, et „Jumalaga käies oled alati võitja“.

Rita Puidet