Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koraalimaraton tõi värskust kirikulaulude laulmisesse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

10. ja 11. juulil toimus Viljandi Pauluse kirikus koraalimaraton «Ma laulan suust ja südamest».
Käisin koraalimaratonil ja sain sealt väga positiivse elamuse. Üritus kestis järjest 33 tundi ning selle aja jooksul lauldi läbi kõik 484 koraali mitmel erineval viisil. Laulud kõlasid solistide, ansamblite, kooride ning kogudustest tulnud lauljate esituses. Lauldi saatega ning a capella.
Pillidest olid kasutusel orel, süntesaator, klaver, viiul, kannel, saksofon, torupillid, kitarrid, flöödid, Orff-instrumendid, mõni koraal lauldi Suure-Jaani puhkpilliorkestri saatel.
Öös oli helisid
Maratoni start oli kolmapäeva hommikul kell 9 «Kiriku laulu- ja palveraamatu» esimese lauluga «Au, kiitus olgu igavest» ning lõppes, kui tablool keerati ette number 484 ehk laul «Dona nobis pacem». Kõik laulud olid jaotatud teemade kaupa nelja suurde etappi ning iga uue etapi eel oli väikene paus, et hääled ikka lõpuni vastu peaksid.
Põnevaim aeg kirikulaulude laulmiseks oli muidugi öö ja üllataval kombel jätkus ka selleks ajaks lauljaid ning kaasaelajaid. Laul oli sel ajal kitarri ja saksofoni saatel meeldivalt mahe ning flöödimäng päikesetõusu ajal lisas oreli ja süntesaatori mängule mõnusat vaheldust.
Kordagi kirikust lahkumata
Kiriku seinte vahel valitses rahu ja põnevus finišisse jõudmise eel, küllap kogesid seda kõik osavõtjad. Kohapeal registreerinuid oli üle 300.
Koraalimaraton lõppes neljapäeva õhtul kell kuus piduliku lõpupalvuse ja armulauaga. Jagati diplomeid kaasabilistele ja tänati maratoni peakorraldajaid: Viljandi Kultuurikolledþi kirikumuusika õppetooli juhti Ene Salumäed ja Viljandi Pauluse kogudust eesotsas õpetaja Mart Salumäega. Ekstra diplomi sai üks eakam naisterahvas, kes kogu selle aja kirikus viibis ja kordagi kirikust lahkumata rõõmsalt kaasa laulis.
Maraton tõestas igati lauluraamatu praktilisust, mitmekülgset laulmisvõimalust ning jätkuvat kasutamiskõlblikkust. Koraalimaraton on lõppenud, kuid kes pühapäeva hommikuti ikka virk on ja kirikusse jõuab, see võib veel lauluraamatu juubeliaastast osa saada suust ja südamest lauldes.
Maija-Liisa Aas,
Pärnu Immanueli baptistikoguduse kirikumuusik