Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

KONSISTOORIUMIS

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Külalised
Eilsest on Tallinnas koos kahepäevasel konverentsil Balti piiskopid. Eestis on Läti luterliku kiriku peapiiskop Janis Vanags, piiskopid Pavils Bruvers ja Einars Alpe ning Leedu luterliku kiriku piiskop Mindaugas Sabutis (pildil). Saabumispäeva õhtul oli kohtumine konsistooriumis ja instituudis. Teine kohtumispäev möödus kirikuelus aktuaalsete teemade üle arutledes. Kõneldi liturgiast, arengukavast, võimalikest koostööprojektidest ja oikumeenilistest suhetest rahvusvahelistes organisatsioonides.

Uus ametikoht
Peapiiskop Andres Põder on andnud nõusoleku Tartu Pauluse kogudusele abiõpetaja ametikoha loomiseks. Alates 1. novembrist on sellele kohale määratud Kristjan Luhamets (pildil), kes hakkab koguduses, mille liige ta koos abikaasaga on, täitma kõiki koguduseõpetaja ülesandeid, küll osalise koormusega. Pauluse kiriku ehitusega seoses on koguduse õpetaja Joel Luhametsa töökoormus oluliselt suurenenud ja kogudus vajab teist õpetajat.
Samas jääb Kristjan Luhamets teenima ka Kambja kogudust. Eelmisel nädalal valiti ta kohaliku volikogu aseesimeheks. Kambja koolis annab Kristjan Luhamets nädalas kaks tundi: usuõpetuse ja religiooniõpetuse tunni.

EELK tänab
EELK tänukiri antakse Elfriede Sargmale ja Liilia Sidronile Türi koguduse muusikatöö edendamise eest; Eesti vanglakaplanaadile tulemusrikka töö eest kinnipidamiskohtades. Tänukirja saab ka koorijuht Andrus Kalvet Viimsi koguduse muusikatöö edendamise eest. Koguduse õpetaja Mikk Leedjärve sõnul on tegu pühendunud muusikuga, kes on 15 aastat olnud koguduse kammerkoori dirigent ning teinud seda tööd vabast tahtest ja oma ajast Viimsi keskkooli muusikaõpetaja ameti kõrvalt.
EELK tunnustusmärk antakse kanoonik Gordon Oliverile EELK ja anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonna koostöö arendamise ning EELK vaimulike koolituse toetamise eest.