Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kõneldi väärtuskasvatusest kristlikus koolis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tartus toimus Eesti Kirikute Nõukogu ja Tartu luterliku Peetri kooli korraldatud konverents «Kristlik väärtuskasvatus – teooria ja praktika». Üritus oli mõeldud kristliku haridustöö tegijatele.

Pärast tervitust ja avapalvet pidas Tartu ülikooli usuteaduskonna religioonipedagoogika dotsent Olga Schihalejev ülevaatliku ettekande kristlikust ja üldisest kooli väärtuskasvatusest ning selgitas holistliku väärtuskasvatuse ehk hingehariduse eelist. Samuti valgustas tema ettekanne laiemalt kristliku kooli definitsioone ja põhjusi, miks vanemad oma lapsed kristlikusse kooli panevad.
Järgmisena esitas EKNi haridustöö projektijuht ja Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse konsultant Einike Pilli ettekande koduse väärtuskasvatuse teemal, mille käigus ta viis kasvatuslikku sõnumit välja tõi: 1) ole sina ise – me armastame sind just nii; 2) arvesta, et maailma keskmes on Jumal, mitte sina; 3) kõik inimesed väärivad austust; 4) hoia puhast südant ja suhteid; 5) ära karda tööd, kuid ära unusta ka puhata. Kõik punktid olid mõeldud lapse mina- ja maailmapildi positiivseks arendamiseks, kuid ka meeldetuletuseks lastevanematele, sest nemad on need, kelle eeskujust laps kõige rohkem lähtub.
Ürituse teise poole juhatas sisse peakorraldaja ja Tartu luterliku Peetri kooli usuõpetuse õpetaja Triin Käpp Tartu ülikooli eetikakeskuse väljatöötatud «Õpetajate väärtusmänguga», mille käigus said osalejad üheskoos arutada erinevate koolisituatsioonide üle, mis õpilase, kooli või õpetaja väärtushinnangud omavahel konflikti seavad.
Tartu ülikooli usuteaduskonna religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar pidas loengu identiteedist ja konflikti rollist selle otsingul.
Päeva lõpetas vestlusring, mille käigus jõuti ühiselt järeldusele, et kristlikud koolid ei olegi tavalistest erakoolidest teguviisi poolest nii erinevad, kuid kristliku usu taustal mõtestatakse ja väärtustatakse tehtut teistmoodi.
Peale konverentsi oli võimalik tutvuda ka Veski 40 asuva Kolgata baptistikoguduse uue hoonega, mis oma konverentsisaali, kohvikuosa ja valgusrohkusega üritusele igati vääriline toimumispaik oli.
Diana Tomingas