Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kolmkümmend aastat tagasi

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Peapiiskop Kuno Pajula peapiiskopiks pühitsemisel Tallinna toomkirikus 15. novembril 1987. aastal.
Arhiiv

Kolmkümmend aastat tagasi, 15. novembril 1987 pühitseti Tallinna toomkirikus ametisse peapiiskop Kuno Pajula (11.3.1924–26.11.2012).
Veebiportaal Meie Kirik meenutab, et pühitsemispäeval oli Tallinna toomkirik puupüsti rahvast täis. Altari ette astunud Kuno Pajulale anti paljude ametivendade, külaliste ja kirikurahva juuresolekul pidulikult üle karjasesau ning Soome kiriku peapiiskop John Vikström lausus: „Toida sinule usaldatud karja Jumala püha sõna ja pühade sakramentidega!“
Meie Kirik kirjutab, et peapiiskop Kuno Pajula juhtis Eesti luterlikku kirikut lähiajaloo kõige murrangulisematel aastatel. Aastakümneid usuvaenuliku režiimi poolt alla surutud kirik asus ühemõtteliselt ja konkreetsete tegudega toetama Eesti liikumist iseseisvuse poole. Peapiiskop Pajula söandas toona eesti rahvale öelda, et lisaks välisele vabanemisele on tarvis rahva vaimset ja vaimulikku taassündi – pöördumist Jumala poole. Peapiiskop Pajula ordineeris ametivendi, kes läkitati kogudusi teenima ja üles ehitama, sest vajadus töötegijate järele oli suur.
Kuno Pajula andis eeskuju oma sõbraliku suhtumisega, millega ta kõiki julgustas, ning samas peapiiskopile kohase väärikusega, millega ta Kristuselt saadud ametit kandis.
Kuno Pajula ametiaja sisse jääb ka kiriku ajalehe Eesti Kirik taasilmumise otsuse vastuvõtmine, nii et leht võis ilmuma hakata 4. märtsist 1990.
Eesti Kirik