Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Koguduse palvetele on vastatud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Jane Vain teenib novembrist Järva-Madise kirikus. Koguduse arhiiv. 

Järva-Madise kogudus valis endale õpetajaks usupuhastuspühal preestriks ordineeritud Jane Vainu.

Viimastel aastatel on Jane Vain teinud kannapöördeid ja ületanud tõkkeid, et jõuda preestriordinatsioonini. Tema käesolevat aastat võib vabalt ka pühaks nimetada, nagu paavst Franciscus on selle teema-aasta välja kuulutanud. 14. novembri jumalateenistuse järel valis Järva-Madise koguduse nõukogu Jane oma õpetajaks. Jumalateenistusel teenisid ka praost Katrin-Helena Melder ja kogudust senini teeninud hooldajaõpetaja Valdo Reimann

Võimaluse kandideerimiseks andis pastoraalseminari lõpetamine ja usupuhastuspühal toimunud preestriordinatsioon. Koguduse juhatuse esimees Meeri Metso on tänulik, et Issand on koguduse palvetele vastanud, ja lubab, et inimesed püüavad uut õpetajat igakülgselt aidata. Ta arvab, et uue õpetaja tulek kergendab kindlasti inimeste elu, sest õpetajal on kõrgharidus ka psühholoogias. Maal ja praegusel ajal eriti võib koguduseliikmetel kergesti masendus tulla. Ja lisab, et koguduse vanim liige on praegu koroonaga haiglas.

Hea sõnaga meenutab juhatuse esimees koguduse kunagist vaimulikku Pille Salvestet (1955–2007) ja jagab oma mõtet, et õpetaja Jane hakkab ellu viima kadunud Pille mõtteid. Igal juhul on plaanid suured: kogudusel on kavas sõlmida kolmepoolne leping kohaliku külaseltsi ja Vargamäe muuseumiga, sest kolmekesi koos on lihtsam kohalikku elu edendada. „Hakkame õitsema,“ on ta rõõmus ja lisab, et praegu aitab külaselts hooldada kogudusele kuuluvat kolme kalmistut. Ühele neist on plaan kujundada Vaikuse park. 

Õpetaja elupaigaks saab kolmetoaline korter pastoraadi teisel korrusel. „Palgaga peab pingutama, aga on, mille nimel vaeva näha. Saame hakkama,“ sõnab Meeri Metso. Vastsel õpetajal on täiendada, et tal on rõõm ja au teenida kultuuriliselt ja ajalooliselt rikkas maakohas, n-ö Tammsaare kirikus. Rõõmustav on ka koguduse toimekus, erksus ja head mõtted, millega tasapisi tööle hakata lootuses, et ühel päeval kaua mõeldud plaanid Jumala abiga ka teoks saavad. Õpetaja loodab Jumala hoidmist ja õnnistust koguduse tegemistele.

Rita Puidet