Koguduse ja külaseltsi koostööna valmis loodusrada

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

3. oktoobril avati Saaremaal  Püha Soobiku looduse matkarada. 

Loodusrajale jäävaid taimi tutvustas Viidumäe looduskaitseala direktor botaanik Mari Reitalu. Looduserada tutvustatud, arutleti koguduse hoovimajas loodusraja rolli  keskkonnateadlikkuse parandamisel.

Püha Soobik on märg ja madal karjamaa Püha Jakobi kiriku naabruses. See on olnud läbi aegade piirkonna inimestele meeliskoht looduses jalutamiseks – seni aga vaid kuiva jalaga põuasel suvel ja talvel.

Täidetud, kõrgema pinnasega  raja ehitamist alustati juba eelmisel aastal kohaliku omaalgatuse programmi toetusel. Nüüd saab   Keskkonnainvesteeringute Keskuse Saare maakondliku programmi toel rada läbida juba täies ulatuses.

Püha looduse matkarada on ühtlasi ka terviserada, kus saab jalutada, joosta ja suusatada. Matkarada  on valminud  MTÜ Püha Selts ja EELK Püha Jakobi koguduse koostööna. Rada asub koguduse maal.

Püha Jakobi koguduse juhatuse esimees Matti Mägi ütleb, et matkarada on oluline ka kogudusele, kuna Püha on suvel populaarne koht leerilaagrite korraldamiseks. «Nii on noortel veel üks koht,  kus laagris sisukalt tegutseda ja loodust tundma õppida,» ütleb Matti Mägi.

Matkarada ei ole esimene koguduse ja seltsi koostööna valminud objekt. Suvel sai valmis samuti koguduse maal paiknev palliplats. Seda projekti aitas külade arendamise investeeringutoetusega ellu viia PRIA.

Jaanis Prii,

Püha koguduse liige