Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus soovib rajada kiriku juurde keskust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jõelähtme kogudus on võtnud eesmärgiks anda vanadele tühjalt seisvatele hoonetele uus sisu ja luua neile sobiv ümbrus.

Jõelähtmel pole kampaania korras vaja talguid välja kuulutada, need toimuvad siin õpetaja Margus Kirja sõnul iga kuu ja tööd jätkub. Juba mitu aastat on vähehaaval hooldatud kogudusele tagastatud maad, tehtud maaparandust ja loodud kiriku ümbrusesse kauneid looduslikke platse.
Paari nädala eest kogunesid aiandushuvilised koguduseliikmed taimi istutama. Maamulda pandi poolesaja taime ümber, peamiselt siiski okastaimi harilikust kadakast himaalaja kuuse ja ebaküpressini. Oma kasvukoha leidsid ka õpetaja paljundatud maranad.
«Kadakasorte sai üle kümne,» kinnitab iseõppijast botaanikahuviline vaimulik, kelle huvi jagab juhatuse esimees Mart Johanson. Soov rajada kiriku vahetusse lähedusse taimeaed on seotud poolteist aastat kestnud ettevõtmisega, mille eesmärk on päästa hävingust vana leerimaja ja laut, kuhu plaanitakse luua inimest Loojale lähemale suunav looduga kooskõla pakkuv keskus.
Vajalikud ehitusprojektid valmisid kogudusel augusti lõpuks ja ootavad PRIA-lt lõplikku heakskiitu ehk rahastust. Seega on nüüd olemas vee- ja kanalisatsiooni-, kütte- ning biopuhastusvälja projekt, aga ka arhitektuuribüroo koostatud põhiprojekt, mille järgi oleks võimalik kohe ehitama hakata.
Kui tehniline pool on paberil ja ootab rahastust, siis sisuline pool vajab vaimuliku sõnul veel kasvamist. Inimeste vaimsust aitavad kindlasti suunata peale tavapäraste jumalateenistuste augusti keskel toimunud palverännak Saha kabeli juurde, kord nädalas kirikus peetavad meditatsioonid ja vesprid ning mõni teine ettevõtmine, mis kogub veel tuult tiibadesse.
Rita Puidet