Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus õnnitleb ja peab meeles

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Väikese Anseküla Maarja koguduse töötegijad Saaremaal oleks nagu kokku leppinud, et tähistavad oma tähtsamaid sünnipäevi enne, kui sügiskülmad kohale jõuavad.

Naima Järveots (vasakult), õpetaja Anu Konks, Anne Oeselg ja Anne tütrepoeg Andreas Tigasing.

Naima Järveots (vasakult), õpetaja Anu Konks, Anne Oeselg ja Anne tütrepoeg Andreas Tigasing.

1. septembril ei olnud Salme kooli bioloogia-geograafiaõpetajal Anne Oeseljal mitte aega 60. sünnipäeva puhul õnnitlusi vastu võtta. Uus kooliaasta uute õpilastega vajas sissejuhatamist. Õnneks tähistas juba järgmisel nädalal oma 55aastaseks saamist kauaaegne Läätsa poe juhataja, praegune Salme kaupmees Naima Järveots.
Kagu-Eestist saarele
Need kaks Salme kandis tuntud ja tunnustatud naist on aastaid osa oma ajast pühendanud Anseküla kogudusele. Anne on pidanud sekretäri ametit ja kirjutanud kladede viisi protokolle ning Naima kogunud ja korras hoidnud koguduse rahaasju. Seda kõike rõõmsal meelel ja koos perega.
Anne Oeselg on sündinud Lääne-Virumaal ja elanud Põlvamaal Oraval. Saaremaale tõi ta ülikooli suunamine Tiirimetsa kooli õpetajaks 1969. aastal.
Selle eest, et noor õpetaja mandrile tagasi ei kipuks, hoolitses kohalik autojuht Juhan. Kokku on neil kolm last: poeg Olavi (29), tütred Elina (27) ja Ilona (24). Loomulikult on pereisa Juhan ja lapsed Anseküla koguduse liikmed ja aitavad Olavil, kes on koguduse esimees, Tiirimetsa kirikut korras hoida ning Salmele uut kirikut ehitada.
Anne küpsetatud koogid maitsestavad igat koguduse ühisüritust. Lisaks laulab ta mitmes kooris ja kindlasti torkab Tiirimetsas silma perekond Oeselgade koduaed, kus lilled õitsevad varakevadest hilissügiseni. Lisaks peab vanaema Anne tihti vaatama oma kahe lapselapse järele, kellest saavad tulevikus samuti Anseküla koguduse tublid liikmed.
Abivalmis naine
Naima Järveots, kes on mureliku näoga vaid siis, kui mõnel tema koduloomal midagi viga on, sündis Tiirimetsa külas, kus tema ema siiani koos Naima õega talu peab. Ilmselt ei ole Salme vallas ühtegi püsielanikku, kes Naimat ei tunneks. Ja põhjus ei ole selles, et ta aastaid kaubanduses on töötanud, vaid ikka selles, et teist nii abivalmis inimest kui Naima on raske leida. 
Naima tütar Jaanika (25), kes elab Soomes, ja lenduriks õppinud poeg Janek (32) on küll kodust lahkunud, aga käivad tihti ema vaatamas. Lisaks tuuakse Läätsal mere kaldal asuvasse vanaema taresse hoida kaks lapselast, kes sadamas paatide ja kadakate vahel tatsavate lammastega mängides ehk siiski Saaremaad päriselt ei unusta.
Suurim uudis on veel see, et Naima on oma jalgratta vahetanud kollase motorolleri vastu. Ilmselt jõuab ta nüüd veel rohkem inimestele rõõmu valmistada.
Koguduse juhatus tänab oma kauaaegseid töötegijaid ja loodab, et nad niipea ei väsi.
Tõnu Veldre