Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kiriku koorijuhid peavad varakult valmis olema

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba poolteist aastat enne kirikupäeva ja laulupidu kohtusid kirikumuusikud Tallinnas, et teha tutvust uue repertuaariga.
Selle aasta 13. veebruaril oli koos hulk muusikuid üle Eesti, õppepäeva ühe korraldaja, Kirikumuusika Liidu sekretäri Aivi Otsniku sõnul vähemalt üks igast praostkonnast. «Tallinnast oli ka koorilauljaid hulgas,» märkis ta.
Järgmise sammuna tegi Kirikumuusika Liit kõikidele praostkonna muusikasekretäridele ülesandeks korraldada sarnaseid õppepäevi igas praostkonnas, et koorijuhid enne repertuaari õpetamist oleksid varakult teadlikud iga laulu iseloomust ja eripärast.
Fakt, et sügis hakkab tasakesi kätte jõudma, on Aivi Otsniku murelikuks muutnud. «Praegu on teada vaid kaks praostkonda, kus sellised kokkusaamised tulevad,» väitis Otsnik. Need on teadaolevalt Valga ning Järva praostkond.
Otsniku sõnul peab praostkondade repertuaarialane õppepäev olema peetud enne 31. oktoobrit. «Selline on vaimuliku laulupeo korraldajate otsus,» ütles ta. «Muidu tulevad jõuluasjad peale,» lisas Otsnik.
Laulupeo nootidest on enamus trükitud ja need vajajaile kätte antud. Täiesti on olemas sega- ja naiskooride repertuaar, valikkooridel on üks laul veel trükikojas. Lastekoorid saavad laulud esialgu lehtedel, hiljem õpitakse need täiesti pähe ja lauluväljakul noote enam ei vajata.
Järgmise aasta veebruaris ja märtsis hakkavad praostkonniti toimuma ühised kooriproovid, mida juhatavad juba üldjuhid.
Kirikumuusika Liidus on arutatud veel selle üle, kuidas täita Tartu suur laululava täiesti. «Praegu on registreerunud 116 kollektiivi,» arutas Otsnik, «enamus luteri kirikust.» Kirikupäevale on kutsutud ka teiste konfessioonide koore, millele on seni kõige aktiivsemalt vastanud baptistide muusikud. «Loodetavasti tuleb ka Tartu linna ja maakonna koore,» arvas Aivi Otsnik.
Muusikute ühine kohtumine Tartus on planeeritud septembrisse. Vaimulikust laulupäevast loe rohkem www.eelk.ee/kirikupaev2005 
Kristel Neitsov