Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Keila Miikaeli kirikus on eesti naisele pühendatud altar

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tublid naispolitseinikud aitasid kaasa Keila kiriku kõrvalaltari valmimisele. Tiiu PikkurEsimesel nelipühal tähistati Keila Miikaeli kirikus jumalateenistusega eesti naisele pühendatud altari viiendat aastapäeva.
Jumalateenistusel teenisid Keila koguduse õpetaja Marek Roots ning Eesti politsei ja piirivalve peakaplan Jaan Jaani. Tänukontserdiga esines politsei- ja piirivalveorkestri vaskpillikvintett.
Teenistusel osalejate hulgas olid Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir, Eesti Politsei Naisühenduse esindajad, altari valmimisele kaasaaitajad, Keila koguduse liikmed. Tervituse saatsid politsei naisühenduse patroon Ingrid Rüütel ja rahvatantsumemm Helju Mikkel.
Keila kiriku kõrvalaltar on loodud tänuks eesti naisele, kes rasketel aegadel on hoidnud kirikut ja kaitsnud isamaad, see on tunnustuseks kõigile tublidele naistele, kes oma elu ja tööga on teeninud Eesti kirikut ja rahvast. Altari valmimisele aitasid kaasa Veikko Varik, Indrek Rahi, Liilia Sink, Maia Schönberg, Helin Kallo, Ülo Kelement, Jaan Jaani, Eesti Politsei Naisühendus ja Keila kogudus.
Peakaplan Jaan Jaani sõnul tegid politsei naisühenduse liikmed altari juures tööd (peamiselt värvimist) kokku 162 tundi, teisisõnu – naised tegid ise endale altari, meeste osa jäi rohkem ideede tasemele.
Õpetaja Marek Roots soovis, et kõigil oleks eesti naise kindlameelsust, kes on oma tegudes Maarjale järgnenud. Ka altarimaalil on kujutatud Maarja. Puust altar on tehtud jäljendades peaaltari alumist osa. Kes iganes Keila kirikut külastab, saab süüdata kõrvalaltari ees küünla oma südames armsale naisele.
Eesti Politsei Naisühendus on asutatud 25. novembril 2003. Ühenduse peamiseks eesmärgiks on suurendada politseis töötavate naiste osatähtsust igapäevases kutsetöös kui ka ühiskondlikus elus.
Tiiu Pikkur