Kaunis kontsert laste heaks

Tartu Peetri kirikus toimus lionsite korraldatud traditsiooniline heategevuskontsert, mille tulu läks Tartu Kristliku Noortekodu toetuseks.

12. jaanuaril oli tartlastel ja Tartu külalistel võimalus ulatada oma abistav käsi elu hammasrataste vahele jäänud lastele. Heategevuskontserdile «Kus on kodukoht» Peetri kirikusse kogunes hinnanguliselt  300 inimest. Juba seitsmendat aastat toimuvale kontserdile tulnud inimesed teadsid hästi, kuhu või milleks nende annetatud raha jõuab.

Head hääled

Kontserdil esinesid naiskoor Emajõe Laulikud (dirigent Vilve Maide), pianist Sven Kullerkupp, lauljad Pirjo Levandi ja Uno Loop. Ürituse korraldaja LC Tartu Tamme klubi president Hannes Tamme märkis, et kontserti võib igati õnnestunuks lugeda. Teda üllatas meeldivalt naiskoor, mille olemasolust ja tegevusest ei teadnud ta enne kontserti kuigi palju.

Õhtu tähena astus rahva ette Estonia solist Pirjo Levandi, kelle suursugune ja kaunis esinemine tõi inimestele pisarad silma. Tamme kiitis ka õhtu kolmandat esinejat, vanameister Uno Loopi, kelle meisterlikkus ja sära ei ole teda jätnud veel tänagi, kui ta on laval esinenud 55 aastat ja tal on vanust 75.

Kontserdi lõpuosas esines tänukõnega Tartu Kristliku Noortekodu juhataja Külli Kool. Kristliku Kodu lapsed kinkisid esinejatele lilli.

Kontserdil tekkinud kõrgendatud meeleolu ja arvukad tänusõnad kontserdi lõpus jätsid mulje, et kõik kohaletulnud jäid nähtu ja kuulduga väga rahule, teiste seas ka Eesti Lions klubi kuberner Heino Anderson, kes oma kohaloluga Tartu Lions klubi ettevõtmist austama oli tulnud.

Vajadus abi järele ei kao

Rääkides annetustest, ütles Hannes Tamme, et tänavu koguti kontserdil ligikaudu 11 000 krooni, teist niipalju on kogunenud arveldusarvele, kuid kogumisprotsess jätkub ja seepärast on lõplikku summat vara öelda.

Saadud raha läheb peamiselt Kristliku Noortekodu hoolealuste vajadusteks ja arendamiseks.  Kuidas korjandusraha kulutatakse, seda otsustab noortekodu juhtkond, vastav info on hästi kättesaadav nii Lions klubile kui ka annetajatele – sponsoritele ja sõprusklubidele.

Lions klubide liikumisel on maailmas ligi 100aastane ajalugu, klubid tegelevad heategevusega, seejuures iga klubi valib ise suuna ja valdkonna kohapealsest vajadusest lähtuvalt. LC Tartu Tamme tegutseb nüüdseks 13 aastat.

Tartu Tamme Lions klubi sihiks on toetada vanadekodusid, hooldekodusid, paljulapselisi peresid ja Tartu Kristlikku Noortekodu. Heategevustöö kestab aastaringselt. Noortekodu sai jõuludeks klubilt 25 000 krooni toetust.

Meeli Pärtelpoeg