Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaplanid koos infopäeval Ämari vanglas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Reedel, 16. novembril leidis aset igakuine vanglate ja arestimajade peakaplani Igor Milleri poolt kokku kutsutud kaplanite infopäev. Eestimaa vanglates teenivad kaplanid koos peakaplan Igor Milleriga (ees paremalt teine). Foto: Tiit KuusemaaSedapuhku toimus see peatselt suletavas Ämari vanglas ning see tõi mõistetavalt kaasa ka mõningase nostalgia. Koos Ämari sulgemisega läheb väljateenitud pensionile ka kauaaegne kaplan Olius Thaling.
Armastatud tööd jätkab ta nüüdsest vabatahtlikuna. Oli huvitav, erakordselt informatiivne ja südantsoojendav kuulata vendade Olius Thalingu ja Ämari vangla vanemkaplani Rein Käski mälestusi kap-lanitöö algusaegadest. Nagu vennad meenutasid, jäid just üheksakümnendate alguses mitmed palved ja hingehoidlikud vestlused kinnipeetavatega viimasteks. Järgmise kohtumise ajaks oli kinnipeetav sageli ühel või teisel viisil juba siitilmast lahkunud. Sellest tulenes ka erakordne vastutus toonases kaplanitöös.
Tööd, mida vend Olius ja teised seal teinud on, meenutavad sajad tänulikud ristitud ja tuhanded, kes on leidnud Päästja ning saanud abi oma hingehädades. Kaplanitöö Ämari vanglas vääriks kindlasti põhjalikumat uurimist. Arvan, et see oleks igati sobiv kirikuloo uurimisteema teoloogiaüliõpilastele.
Andrus Norak,
Tallinna vangla kaplan