Kaen ja maalin valgusest tulijaid

/ autor: Reet Kalamees / rubriik: Portreelood / märksõnad:  / ilmunud:  /

Maalides inimesele tema inglit ma justkui parandan sellega teda ja midagi ka iseendas. Olen siis erilises seisundis, sügavalt puudutatud, saades ühenduse jumalikuga iseendas. Ingel ilmub mulle näona või tunnen rõõmuenergiat enda lähedal, mõnikord ilmub mulle unes miski, mille hiljem lõuendile kujustan.
Maalida võin erinevat – mõnikord tunnen, et see inimene vajab hoopis värve või kujundeid, tuleleeki, särapööriseid, kõike, mis inglitega kaasas võib käia.
Inglid on pidevalt inimeste ümber, palvega peab andma neile märku ehk loa end aidata. On ju nii, et kes palub, sellele antakse. Uskuma peab, usk on igaühe jaoks erakordselt oluline.
Inimesi ikka vaevab mõni mure – sellest tuleb lahti lasta, enne ei saa inglidki aidata. Tuleb paluda Loojat, kel on oma plaan, mina ei pea oma arvamustega seda pidurdama. Ikka peab paluma küllust, vastama igale annile tänupalvega. Pisiasjadeni. Alati peab Loojat tänama, ei tohi unustada. Kutsun teda Loojaks, minu jaoks on see kõige õigem. Inglid on tema saadikud, nad tulevad Valgusest ja Lootusest, võimendavad kaastunnet, õpetavad, see ongi inglite töö.
Mu enda jaoks on alati olnud oluline maise ja taevase vaheline tasakaal. Kõrgemates sfäärides kümmeldes, jalakesed pidevalt õhus, ei saada igapäevaeluga hakkama. Õpin praegu vastu võtma seda, mis minuga harmoneerub. Mul on väga hea meel, et olen saanud anda oskuse ingleid tajuda kaasa ka oma lastele.
Vaadata, jälgida Looja kudumite mustreid on põnev, meeltülendav. Kogu aeg näen, kuidas tema oma plaani, n-ö raami sees annab meile väiksemaid ja suuremaid valikuid ette. Igaüks peaks palves küsima: mis on minu elu kõige olulisem and ja ülesanne? Tunnen sisimas kohtumisel alati ära inimese, kellega mul on tõeline asi ajada, oluline suhe. Enne kui ta kohale jõuab, ma juba aiman, tean, miks ta tuleb.
Reet Kalamees