Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaarlike uutes ruumides

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kaarlikese lasteaia nooremad rühmad on leidnud uue kodu Koidu tänavas. Foto: Meelis Holsting

Punetama löönud pihlapuud, õunapuudel paisuvad viljad, parvedesse kogunevad linnud, sünkmust öö ja üha pikenevad sajuhood – tahame seda või ei, kuid sügis on tulekul.
Lapsed kogunevad tagasi linnadesse, selleks korraks on vabadus otsas. Peagi tuleb hommikul taas vara tõusta ja rutata – kellel kooli, kellel lasteaeda. Koolis on igale lapsele koht, lasteaiaga on teisiti – soovijaid on ikka veel kaugelt enam kui kohti.
Seda rõõmustavam on, et omapoolse panuse uute lasteaiakohtade loomisse on andnud ka luterlik kirik, täpsemalt EELK Kaarli koguduse lasteaed Kaarlike, avades kaks uut rühma. Tallinna ainsas kristlikul maailmavaatel ja väärtustel põhinevas lasteaias on nüüdsest kokku ligi 70 kohta.
Uute ruumide vajadus
Kaarlikese lasteaed loeb oma tegutsemise alguseks 1995. aastat, mil koguduse juurde loodi kolm korda nädalas koos käinud kooliks ettevalmistav rühm. Järgmisest aastast alustati koguduse hoones aadressil Toompuiestee 4 juba traditsioonilise lasteaiana, esialgu ühe-, õige pea aga kaherühmalisena.
Kuid lastevanemaid, nii omast kogudusest, teistest konfessioonidest kui ka kirikuga otseselt mitteseotuid, neid, kes väärtustavad kristlikku kasvatust ja oleksid tahtnud oma last panna just Kaarlikesse, oli ikka ja alati rohkem kui lasteaial võimalik vastu võtta. Nii hakkas Kaarlikese energiline juhataja Signe Aus koos koguduse aktiivi ja lasteaia õpetajatega laienemise plaani pidama.
Üks oli selge, koguduse hoones ei olnud võimalik ruumikitsikuse tõttu uusi rühmi avada. Puudu oli ka rahast. Tänu Signe Ausi entusiasmile ja eestvedamisele sai aga nii mõnelegi vaid ilusa unistusena näiv idee siiski teoks.
Imetlusväärne tulemus
Eelmisel nädalal õnnistati Tallinnas Kaarlikese uued ruumid aadressil Koidu tänav 12. Tegemist on linnalt mõistlikel tingimustel saadud rendipinnaga, mille remontimisel ja lasteaia tarbeks ümberkohendamisel lõid käed külge nii elukutselised ehitajad, koguduse liikmed, lastevanemad kui Kaarlikese sõbrad ja head tuttavad.
Tulemus on imetlusväärne – kaks rühmatuba ja tualettruumi, saal, õpetajate tuba, köök, esik – kõik kõige paremas korras ja kenasti sisustatud. Väikesed lauakesed ja toolid, kokkupandavad voodid, tillukesed kraanikausid ja nukud-autod mängunurkades on ootamas kõige pisemaid.
Uutesse ruumidesse on tulemas 15 kolmeaastast ja 17 nelja-aastast mudilast, kes on vastavalt vanusele jagatud kahte rühma. Lasteaia endistesse ruumidesse jääb kaks vanema astme rühma. Seoses laienemisega liitub Kaarlikese perega ka kolm uut õpetajat, kummagi uue rühma eest hakkab hoolt kandma kaks kristlasest rühmaõpetajat, kellele on abiks üks abiõpetaja ning muusikaõpetaja.
Annetuste abil
Uued ruumid õnnistas Kaar­li koguduse õpetaja Jaak Aus, paludes Jumalalt õnnistust nii hoonele kui lastele, õpetajatele ja lastevanematele.
Lasteaia juhataja Signe Aus tänas kõiki häid inimesi, kes on kaasa aidanud uute ruumide valmimisel. Erilise tänu osaliseks said teiste hulgas koguduse juhatuse liige Tiit Zeiger, kes juhendas oma põhitöö kõrvalt renoveerimistöid, koguduse liige ja Tallinna abilinnapea Merike Martinson, kes toetas hea nõuga, ning suurannetaja Ilvi Jõe-Cannon, kes lisaks aitas hankida raha ka Ameerikast (sh Eesti Rahvuskomitee). Viimane avaldas tänu organisatsioonidele ja peamiselt luterlastest eraisikutele, kes reageerisid väga positiivselt tema pöördumisele annetada raha Eesti kristlikule lasteaiale.
Lisaks neile, kes olid andnud isikliku panuse uute ruumide renoveerimisele, viibis õnnistamistalitusel ka palju neid, kes olid tulnud Kaarlikest laienemise puhul õnnitlema ja tervitama. Kirikuvalitsuse poolt andis tervitused edasi peapiiskop Andres  Põder, soovides, et uutes ruumides valitseks üksmeel ja armastus.
Eesti Kirik ühineb õnnitlejatega ja soovib lasteaia töötajatele ning lastele palju Jumala õnnistust. Kellelt muult kui tugevalt ja teotahteliselt Kaarlikese perelt on kirikul tulevikus oodata initsiatiivi haaramist luterliku algkooli rajamiseks.

Monika Reedik