Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ka sel aastal saabus jõuluvana lennukiga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba üheksandat aastat korraldab SAS lennukompanii piloot Karsten Midtun heategevuslikku abi vähekindlustatud peredele Eestis.

Tema partnerorganisatsiooniks on Peeteli kiriku sotsiaalkeskus. Tegemist on kodanikualgatusega, mille käigus on kogutud kümnetelt ettevõtjatelt kaupa, rahalisi annetusi ja panustatud hulgaliselt vabatahtlikku tööd selle kõige ladustamiseks ning Eestisse toimetamiseks. SAS kompanii annab lennuki ja kütuse. Norra vabatahtlikud on koos oma Eesti sõpradega toonud rõõmu juba aastaid.
Karsten Midtun koos 102 kolleegi ja abilisega startis lumiselt Gardermoeni lennuväljalt Tallinna suunas. Kogu logistika eest vastutavad Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse töötegijad Mati Sinisaare eestvedamisel. Esimesel saabumisõhtul kohtuti lühikeseks palvuseks Peeteli kirikus, kus külalistele esinesid Peeteli lapsed. Tegelik töö algas järgmisel päeval.
Akadeemia tee varjupaigas jagati jõulupakke 80 kodutule. Mustamäe kogudus koos Mustamäe linnaosavalitsusega andis Tallinna linna teenetemärgi pälvinud Solveig Bergslandi eestvedamisel jõulupakid 150 vähekindlustatud inimesele Kaja keskuses. Baptistide heategevusfondi Sõbra Käsi Kopli supiköögis, mis pärast rüüstamist kibekiiresti on korda tehtud, said jõululõuna ja pakid 250 inimest. Lõuna korraldati koostöös supiköögi pidajate, Peeteli koguduse ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsusega, mille sotsiaalosakonna juhataja Mart-Peeter Erss on linnaosa kogudustega pikaajalises heas koostöös.
1. detsembril oli Salme kultuurikeskuses jõulukontsert Põhja-Tallinna vähekindlustatud peredele. Laulsid ja tantsisid Peeteli koguduse lapsed, kasvatajad ja külalised. Kingipakke anti enam kui 600 inimesele.
Avo Üprus,
Peeteli koguduse vaimulik