Jumala head majapidajad

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Jumal on andnud igaühele talendi või talendid, millega kaubelda. Jumalariigi tööle tulijad on igaüks omal moel kutse saanud, et oma talendiga teenida alandlikult ja kuulekalt kaasinimesi. Kes kord juba käe adra külge pannud, ei saa väga lihtsalt lahti lasta. Ja nii võib külvimehe töö olla poole sajandi või enamagi aastaga mõõdetav.

Teame, et vaimuliku kõrval kannab koguduse elu korraldamisel tähtsat rolli juhatus ja juhatuse esimees. Kas oleme aga kunagi mõelnud sellele, kui palju erinevaid ameteid on koguduseliikmeil võimalik oma talenti rakendades täita?  Meie kirikus on paarkümmend erinevat ametit, olgu siis vabatahtlikku või palgalist, milles inimesed koguduste juures rakendatud saavad. Kui väiksemas koguduses on ühe inimese kanda näiteks nii kellalööja, kojamehe, kirikuvanema kui ka laekuri ülesanded, siis suuremad kogudused võivad iga töö jaoks eraldi inimese tööle kutsuda ja isegi juhatuse esimehele palka maksta.

Eesti Kirik annab tänase jõululehega väikese ülevaate kõigist neist ametikandjatest, kes koguduste juures rakendust leidnud. Kui organist, koorijuht ja pühapäevakooli õpetaja on tavalisemad ametid, siis tuuletallaja või oma raamatukoguhoidja on hoopis haruldane, kirikuvanem pärit peamiselt vana Liivimaa alalt ja köster märk minevikust.

Olen tänulik kõigile inimestele kohtadelt, kes aitasid toimetusel neid lehekülgi kokku panna ja tuua lugejate ette niivõrd palju toredaid ja andunud jumalariigi töötegijaid. Saage tuttavaks suurepäraste inimestega, ühe osaga meie kiriku rikkusest.

Sirje Semm