Jõulusõnumi kuulutamine Virumaal meisterdamise kaudu

/ autor: ek / rubriik: Uudised /

Rõõmu lihtsatest asjadest. Piparkookide tegemine Simunas. Foto: Ann-Mari Skogberg

Juba kuus aastat järjest on Raija Hirvensalo oma kaaslase Ann-Mariga Soomest kuulutanud Virumaal jõulusõnumit erilisel moel – meisterdamise ja rõõmu jagamise kaudu.
Advendiaeg möödub kiiresti, kuid see, mida selle ajaga peale hakatakse, on väga oluline, olles osa ootamisest ja valmistumisest Jeesuse saabumiseks maailma.
Igal aastal ootavad Virumaa lapsed ja täiskasvanud meisterdamist koos Raija ja Ann-Mariga, sest siis saab õppida jälle midagi uut ja teha oma kätega kingitus ligimesele, kas sõbrale, vanematele või lihtsalt tuttavale.
Raija ja Ann-Mari on andnud võimaluse tunda rõõmu lihtsast asjast. Neid oodatakse igal aastal ja kutsutakse taas nii tuttavatesse kui ka uutesse paikadesse, kogudustesse, koolidesse ja lasteaedadesse, kus nii noored kui vanad saavad osa meisterdamisest ja ka sõnumist, mis kuulub sinna juurde.
Tänavugi peatusid Raija ja Ann-Mari 14–15 kohas ja igal pool kogunes hulganisti meisterdada soovijaid. Kõige rohkem muidugi koolides, lausa klasside kaupa, aga ka Simunas, kus töötubades osales päeva jooksul 60–70 inimest, samuti Rakveres, Väike-Maarjas, Jõhvis, Iisakus. Kokku toimetas meisterdamistubades ligi kolme nädala jooksul 670–680 inimest lastest eakateni välja. See polegi väga väike arv. Meisterdamismaterjali toob Raija enamasti ise kaasa.
Jumal õnnistagu Raija ja Ann-Mari tööd. Meie täname neid ka omalt poolt.

Riina Trankmann
Iisakust