Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmunud on seinakalender «Eestimaa kirikud. 2013»

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Kirik on kalendrisarjaga jõudnud viieteistkümnenda väljaandeni.

1999. aastast peale oleme kodumaa pühapaikade seinakalendri kuulehtedel tohtinud imetleda kaunite jumalakodade pilte Eestimaa eri paigust: Harju- ja Virumaalt, saartelt ning Pärnumaalt, Järvast, Viljandimaalt ja mujaltki.
Oleme näidanud nii maa- kui ka linnakirikuid, rõõmustunud põliste ja uuemate pühamute ilust. Eks ole me hing ühes püha laulikuga hõisanud: «Kui armsad on sinu kojad, Issand!»
Meie kalendrid ei ole piirdunud üksnes luterlike kirikute vaadetega, vaid mõnelgi aastal kajastanud ka kodumaa mitmekesist sakraalset üldpilti – meenutagem pilte õigeusukirikuist Pärnumaal ning saartel. Uskumatu küll, aga ikka veel leidub Maarjamaal meie omagi kiriku kogudusekodasid, mis «Eestimaa kirikute» kalendrilehtedele pole jõudnud.
Järgmise aasta kalendris rändame ida- ja lõunapoolses Eestis, tutvustades pühakodasid, mis kirikliku alluvuse järgi kuuluvad kolme praostkonna – Tartu, Võru ja Viljandi – kogudustele: Torma, Palamuse, Laiuse, Põlva, Kambja, Taagepera, Helme, Võnnu, Maarja-Magdaleena, Kursi, Avinurme, Vara.
Kalendri on koostanud Sirje Simson, küljendanud Kristiina Krabi, fotod teinud Tõnis Nurk, Aldo Luud ja Sirje Simson.
Toimetus võtab vastu kalendri tellimusi aadressil sirje.kasemaa@eelk.ee, tel 733 7795. Üksikmüügi (1–9) hind on 2.40, müük alates 10 eks 2.20, alates 100 eks 1.90. Postiga saatmine maksab 3 eurot. Kalender tuleb müüki ka Pauluse raamatupoes Tartus, Logose poes Tallinnas, Apollos ja Rahva Raamatus.
Eesti Kirik