Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ilmub seinakalender «Eestimaa kirikud. 2014»

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

kalender 2014.cdr«Kui armsad on sinu hooned!» hõiskab püha laulik 84. psalmis. Jah, ka meie maal on palju kauneid pühakodasid: keskaegseid arhitektuuripärle ja uuemaid sakraalhooneid. Kirikukellade helin kõlab nii maal kui linnas, kostab veel sealgi, kus liig paljudel on olnud tee jalge all ja kodukihelkonda on alles jäänud tõesti vaid pisuke karjuke. Kirikukell kutsub, kirikutorn maastikus naelutab enesele rändaja pilgu. Pühakodade kutse on olnud ka seinakalendri «Eestimaa kirikud» käivitajaks ja, tänu Jumalale, käesolevaga saab täis meie väljaande juba kuueteistkümnes aastaring. Aga Eestile on alles ring peale tegemata.
Asjaolu, et on veel kirikuid, mis meie kalendrisse siiani pole jõudnud, peab silmas ka seekordne valik Lääne-, Hiiu- ja Saaremaa ning Rapla maakonna pühakodadest – enam kui pooltega neist on kohtumine esmakordne. Tutvume Hanila, Ridala, Karuse, Martna, Kärdla, Saaremaa Jaani, Lihula, Anseküla, Jämaja, Haapsalu toom-, Järvakandi ja Piirsalu kirikuga.
Kalendri on koostanud Sirje Simson, küljendanud Kristiina Krabi, fotod teinud Tõnis Nurk, Sirje Simson, Ülle Reimann, Rita Peirumaa, Tapio Seppäla.
Toimetus võtab vastu kalendri tellimusi aadressil sirje.kasemaa@eelk.ee. Üksikmüügi (1–9) hind on 2.40 eurot, müük alates 10 eks 2.20, alates 100 eks 1.90. Postiga saatmine maksab 3 eurot. Kalender tuleb müüki ka Pauluse raamatupoes Tartus, Logose poes Tallinnas, Apollos ja Rahva Raamatus.
Eesti Kirik