Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hingata ühes rütmis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

«Meie ees on kena teismeliseikka jõudnud tütarlaps nimega Eliise,» ütles konferansjee Lauri-Kare Laos Pärnu Eliisabeti kiriku tütarlastekoori Eliise 15. sünnipäevakontserti sisse juhatades.


Pärnu Eliisabeti kirikukoorist on märkamatult saanud arvestatav tütarlastekoor, kes on Pärnu üks esinduskoore ja tuntud ka üle Eesti.

Mitmekesine kontsert tõi välja Eliise koori paremad küljed: tüdrukute häälte õrnus sobis nii klassikalise kui ka kergemuusika valdkonda. Koor musitseeris koos Pärnu Linnaorkestriga, kellega neid seob mitmeaastane koostöökogemus. Kontserdil kõlanud Vivaldi «Gloria» näitas, et koorist kasvanud solistid on valmis suurteks ülesanneteks.

Kontserdi teine pool, koori lemmiklaulude popurrii kergemas þanris, oli tõestuseks sellele, et kiriku lastekoor on sillaks kiriku ajatute väärtuste ja kaasaja väljakutsete vahel. Kontserti juhatas külalisena Lilyan Kaiv.

Peapiiskop Andres Põder mainis oma kontserdijärgses südamlikus tervituskõnes, et kõige parema meelega kutsuks ta Eliise peapiiskoplikuks kooriks Tallinnasse. «Kuid teie kuulute siia, Pärnu Eliisabetti» ütles ta koorile.

Kai-Tõe Ellermaa on koori juhatanud kõik need viisteist aastat. «Kõige õnnelikumaks teeb mind asjaolu, et see koor üldse olemas on,» ütles ta Eesti Kirikule. «Tüdrukud on ise nende aastate jooksul muutunud, tase on tõusnud ja mina olen ka muutunud,» leidis dirigent.

Kai-Tõe mainis, et kuigi tal on olnud käegalöömise hetki, on tüdrukud teda alati innustanud jätkama. Nüüd on koorijuhi sõnul töögraafik nii tihedaks läinud, et üks projekt ei jõua veel lõppeda, kui uue projekti mõtted juba peas vormi võtavad.

Koor on osalenud projektides, mille üle uhkust tunda: koos Pärnu Linnaorkestriga Pergolesi «Stabat Mater» 2000. aastal Suurel Reedel ning R. Rodgersi ja O. Hammersteini «Helisev muusika» 2002. a emadepäeval, jõuluprojekt «Hoia mul käest» koos Saaremaa poistekooriga 2003. a. Samasse aastasse jääb koori musitseerimine koos San Francisco jatstrummari Brian Melviniga ning 2004. a koos puhkpilliorkestriga Saxon projektis «Eurovision forever».

Koori liikmed Mariliis Reek (laulnud 10 a) ja Andra Tsukker (5 a ) nimetasid, et kõige paremaks osaks on olnud igasugused esinemised. «Need on nii lahedad,» ütlesid nad. Eriti toredaks hindasid nad 2001. aasta Hollandi reisi, kus võitsid Veldhoveni rahvusvahelise noortekooride festivali raames A-kategooria I preemia. Andra ütles, et see koor on täiesti eriline, kuna hoolitakse üksteisest väga. «Alati lauldakse sünnipäevalastele,» tõi ta ühe näite.

Et koori nii mitmekülgselt laulma panna, on alati pööratud suurt tähelepanu hääleseadele. Praegu on koori hääleseadja Margrit Kits, kes jätkab sellega pikalt tegelenud Kristi Roosmaa tööd. Kontsertmeistriks on Kristel Reinsalu. Kooris on lauljaid neljakümne ringis.

Kontserdil presenteeriti ka Eliise neljandat salvestist, järjekorras teist CDd, millel Vivaldi «Gloria», popurii Eliise lemmiklauludest (orkestreerinud Mati Põdra) ja spetsiaalselt koorile kirjutatud missa Jaanus Torrimilt. Plaadi nimi on «Valguse teel».

Kristel Neitsov