Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Hageris algas pühapäevakooli aasta perepäevaga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühapäevakool algas selgi aastal nagu tavaliselt lõikustänupühal, aga siiski mitte tavalisel kombel, vaid hoopis perepäevana.  

Värvilised plakatid kohalike lasteaedade ja koolide juures andsid juba paar nädalat varem toimuvast teada ja kutsusid vanemaid koos lastega sellest päevast osa võtma. Nii koguneski Hageri kirikusse lõikustänupüha jumalateenistusele palju rohkem lapsi kui tavaliselt.
Jutluse ajal pidasid lapsed juurviljakorvi ümber elavat dialoogi õpetaja Jüri Vallsaluga ja tõdeti, et nii sügisandide kui ka kogu eluks vajamineva eest saame tänulikud olla Loojale, oma taevasele Isale. Just nii nagu päeva jutlusetekstiski oli öeldud. Ja seda, mida sul on, on hea ka teistele jagada.
Õpetaja jutustas loo poisist, kes kord lõikustänupühal Vastseliinas, kui kirikusse oli toodud lõikuse sümbolina õnnistamiseks leib, poetas sinna kõrvale ka oma šokolaadi. Pärast jagas ta seda kirikulistele, nii nagu jagati leiba. Hageris jagasid lapsed jumalateenistuse lõppedes välisuksel kirikulistele õunu.
Perepäev jätkus Hageri rahvamajas ühise lõunasöögiga. Kohal oli ka fotograaf ja iga pere, kes soovis, sai teha perepilte väga huvitavalt kujundatud stuudios.
Järgnes maastikumäng maja ümbruses puude all ja mänguväljakul ning ikka nii, et pered üheskoos ja väiksed-suured läbisegi gruppides.
Lastevanematele pakkus kaasamõtlemist ja õpetas oma laste kasvatamise analüüsimist Ülo Vooglaid, kelle loeng andis vanematele hea positiivse laengu.
Samal ajal meisterdasid lapsed juhendajate käe all kastanimunadest loomakesi, punusid käepaela, valmistasid ehteid ning tegid postkaar­te. Meisterdamine pakkus kõigile elavat huvi ja väikesed sõrmed liikusid nobedasti, et jõuaks kõiki pakutud võimalusi proovida.
Järgnevalt sai iga pere võistelda viktoriinis, kus oli vaja olla väga tähelepanelik, et jätta meelde slaididel nähtu ja osata siis küsimustele õigesti vastata. Lõpuks  maiustati veel kaasa toodud maitsvate kookidega.
Oli ilus päev. Koduteele sai iga laps kaasa flaieri pühapäevakooli aastakavaga. Loodame ning usume, et ehk oli see päev mõnelegi perele sillaks ning julgustuseks seada sammud ka kiriku poole.
Lia Kaljuste,
Hageri koguduse pühapäevakooliõpetaja