Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Et me ei väsiks palvetamast

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pühapäevast pühapäeva on Helme-Tõrva rahvas astunud üle 160aastase Helme kiriku läve. Õpetajad 160aastase Helme kiriku altari ees. Foto: Ilmar KõverikSajandi jooksul leiti siin kosutust vennastekoguduse palvekoosolekutelt, nüüd on üle 60 aasta toodud Jumalale ülistust ja anumisi luterlike jumalateenistuste saatel.
Väärikas pühakoda pidutses 10. novembril. Tähistati tema 160. aastapäeva. Piduliku jumalateenistuse juhatas sisse Helme valla ansambel Sillervo, kes kandis oma repertuaarist ette mitu kiituslaulu Jumalale, kes meile seda pühakoda on hoidnud ning siin oma õnnistust ja armu aina jagab. Lauludes kõlas ka palve, et Issand meie südamed puhtaks teeks ja aitaks meil Teda siiralt teenida. Samasuguses tänu- ja palvemeeles laulis pidupäeva kogudus ühislaulegi.
Altari ette astus kuus õpetajat. Lisaks kohalikule pastorile praost Marko Tiitus, Mõisaküla õpetaja Rein Schihalejev, Saarde diakon Arvet Ollino, Otepää õpetaja Jüri Stepanov.
Eesti Evangeelse Vennastekoguduse peavanem Eenok Haamer jutlustas Js 40:27–31 põhjal. Ta esitas kogudusele küsimuse, milline on meie kujutlus Jumalast/jumalast. Kas Jumal on meie meelest karm, julm, kättemaksuhimuline, kes õigustab meie julmi ja hävitavaid tegusid? Või me usume Jumalasse, kes Jeesuses Kristuses on ilmutanud meile ennast armastavana?
Kui 160aastases kirik-palvemajas on omal ajal vennastekoguduses valitsenud sõbralik ja üksteist toetav meelsus, siis seda vajame meiegi. Me peame palvetama, et Jumal meie kaudu õnnistaks inimkonda armastuse ja rõõmuga. Meie palveid toetavad meie esivanemategi palved, mida siinseski pühakojas on juba nii kaua võidud paluda.
Lõpulaul lauldud, oli aeg tervitusteks. Praost Marko Tiitus avaldas tänu koguduse töötegijatele. Kohalik õpetaja kinnitas, et tänu väärivaid töötegijaid on Helme koguduses arvukalt. Pidulikul sündmusel anti üle ka EELK 90. aastapäeva aukirjad.
Kogudust tervitasid Tõrva Immaanueli koguduse õpetaja Enn Palmik, diakonõpetaja emeeritus Helmut Mõtsnik, Helme vallavolikogu esimees Toivo Põldma, Tõrva linnapea Agu Kabrits, Hummuli valla esindajad Kiira Soovares ja Elmar Orav. Kirjalikud tervitused olid saabunud Heinola Vaasalt ja Vello Niilolt.

Arvo Lasting
,
Helme koguduse õpetaja