Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

ESIK kutsub noori kirikusse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Noorteürituste oluline osa on kristlik muusika. Septembrikuu ESIKus ergutas noori Ken Marquess & The Monarchists. Foto: MTÜ Noorteklubi ESIK arhiiv

Kolm aastat tagasi alustas kaheteistkümnest kangest koosnev meeskond ettevõtmist, et kuulutada evangeeliumi noortele, kes Jeesusest kunagi midagi kuulnud pole.

Vaja oli väga palju: visiooni, sõnumit, inimesi, kes oleksid valmis vastutust võtma, kaasaegseid vahendeid, palju koostööd ja väga palju palvet.
Seda retsepti targasti kasutades on Hageri koguduse noortetööst välja kasvanud MTÜ Noorteklubi ESIK loonud Sakus regulaarse noorteürituste sarja, eesmärgiga kutsuda noored kirikusse. ESIKu üritustel räägitakse pigem positiivsest ellusuhtumisest ja üksteisest hoolimisest kui Jumala Sõnast, sest üritus on mõeldud eelkõige sellistele noortele, kes ei käi kirikus ega teagi võib-olla midagi kristlikust maailmavaatest. Üritustel kõlab tavaliselt kristlik muusika, kasutatakse filmiklippe, sketše ja, mis kõige tähtsam, neil on sõnum.
Elu nagu filmis
Näiteks septembrikuu ürituse teemaks oli «Elu nagu filmis», mis edastas mõtet, et inimesed tahaksid tihti olla need, kes nad ei ole, ja omada seda, mis on naabril. Juba lapsena sisendatakse täiuslikkuse mõõduna näiteks Barbiet, kuid kas selline elu ongi nii ilus ja roosiline, nagu filmilinalt paistab? Teemal «Elu nagu filmis» kõneles Joel Reinaru.
Tema jutust tuli välja mõte, et elu ei saagi olla nagu filmis, sest erinevalt filmist ei saa elu tagasi kerida ega vahelduseks uude rolli minna. Samuti rääkis Joel sellest, kui kaugele on maailm läinud ja kui tavalist rolli mängib meie elus vale, kui inimestelt ostetakse tõde juba raha eest nagu saates «Tõehetk». Kas tõde üldse veel eksisteerib maailmas? Selle vastuseks on jah – Piiblis on tõde!
Oluline on see, et ESIK ei sea eesmärgiks uue noortekoguduse loomist, vaid kristliku maailmavaate tutvustamist ning noorte eelarvamuste leevendamist.
Iga algus on raske
Noorteürituste kaudu pakutakse osalejatele nii meelelahutust kui kasulikke mõtteid, hingehoidu ja kindlustunnet. Lisaks sellele, et noored saavad luua uusi suhteid, õpetatakse neid väärtustama ka olemasolevaid terveid suhteid pere, lähedaste ja sõpruskonnaga.
«Kolm aastat tagasi MTÜd luues tundus nii mõnelegi ürituste sarja idee utoopiline, sest pidime alustama tühjast kohast ja täitma selle noortega, hea meelega ei tahetud meile Saku valla ruume anda, rääkimata eelarvest, mis oli null krooni. Ega meil praegugi pangakontol rohkem raha ole kui alustades. Siiski oleme niimoodi juba kolm hooaega viinud iga kuu läbi ürituse, mis nõuab keskmiselt 6000 krooni. Meil on siht silme ees ja usume, et see, mida praegu teeme, on Jumala plaan,» räägib Siret Lend, üks noorteklubi asutajatest.
ESIK arvestab iga noorteürituse puhul konkreetseid vajadusi ja lähtub noortest.
«Kui noor tunneb, et ta on oodatud sellele üritusele ning saab seal olla tema ise ja samas avardada oma maailmavaadet, siis tuleb ta ka teine kord,» selgitab ESIKu liige Kristiina Kaljuste.
«ESIKu eesmärk ongi tekitada noortes huvi kristliku maailma ja kiriku vastu. Ehk hakkavad nad ESIKu ürituste kaudu mõtlema igavikulisematele teemadele, kirikusse satuvad nad võib-olla alles mõne aasta pärast.»
Jumala plaan
Kaljuste sõnul on head kogemused ja õppetunnid alates MTÜ loomisest projekte kirjutades, kohaliku omavalitsusega läbirääkimisi pidades kui ka kogu üritust ennast ette valmistades ja läbi viies olnud edasiviivaks jõuks. Inspiratsiooni saadakse ühistest töö- ja suvelaagritest, koosolekutest ja ajurünnakutest.
«Kuid kõige rohkem oleme õppinud usaldama Jumalat ja tõdenud, et ükskõik kui palju me ka ei muretseks, on kõik siiski Tema kätes,» lausub Kaljuste.

Merje Talvik

  • Kui kellelgi on soov rahaliselt toetada ESIKu ürituste toimumist, saab ülekande teha pangakontole 10220064770010 märgusõnaga «annetus».
  • Järgmine üritus toimub 19. oktoobril kell 19 Saku huvikeskuses. Sissepääs on tasuta. Info aadressil www.esik.ee.