Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Endas sädet ja muusikat kandes

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Esimesel advendipühapäeval tähistas 70. sünnipäeva teenekas kirikumuusik Anne-Mai Salumäe.

Sel puhul andis ta Tallinna toomkirikus autorikontserdi. Esinesid Laudate Dominum, naiskoor Vanaemad, lasteansambel, solistid, sealhulgas poeg Erik Salumäe abikaasa Karini ja poegadega ning vennapoeg Ervin Lillepea, ja keelpillikvartett Meelis Vahari juhatusel, orelil tütar Ene-Mai Salumäe. Kontserti juhatas juubilar. Kava koosnes peamiselt jõululauludest ja oli nauditav kuulata kirikusse tulnud arvukale publikule. Õnnitlusi ja tänusõnu jagasid peapiiskop Andres Põder, assessor Tiit Salumäe kirikumuusika liidu poolt ja juhatuse aseesimees Jüri Ehasalu toomkoguduse poolt
Anne-Mai Salumäe on sündinud Tallinnas, lõpetanud konservatooriumi koorijuhina. Organisti kutse sai 1984. aastal.Kirikumuusiku töö algas Kuu­salus, sealt edasi on ta koos kirikuõpetajast abikaasa Ivar-Jaak Salumäega teeninud kolme kogudust: Kuressaare, Viljandi Pauluse ja viimased 20 aastat Tallinna piiskoplikku toomkogudust. Igal pool on ta koguduse muusikaellu hoogu juurde andnud. 1990 asutas ta toomkoguduses noortekoori, millest kasvas välja koor Laudate Dominum. Anne-Mai on EELK koorijuhtide-organistide segakoori üks asutajaist ja dirigentidest, olnud vaimulike laulupäevade üks üldjuhtidest.
Kõige selle kõrvalt on ta aktiivselt heliloominguga tegelnud, loonud laule nais- ja segakooridele ning soolo- ja lastelaule, andnud välja kaks kogumikku oma lauludest.
Praegu laulab Vanaemade kooris ja tunneb rõõmu lastelastega tegelemisest. Endas sädet kandmas ja seda teistele edasi andmas – nii võiks iseloomustada Anne-Maid.
Tiiu Pikkur