Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Emeerituste jõulupidu peeti Nõmmel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

emeerituste 2010. aasta jõulupeost osavõtjad Nõmme Rahu koguduses. Tiiu Pikkur
Üks ilus komme – kutsuda emeriitvaimulikud, nende abikaasad, pastorite lesed ja pensionil olevad kirikumuusikud ühisele jõulupeole – sai seekord teoks Nõmme Rahu koguduses.

22. detsembril ootas kogudusemaja saal külalisi, jõulutoitude tuttavad lõhnad võtsid saabujaid vastu juba trepikojas.
Kui pika laua taga istet sai võetud, pidas koguduse õpetaja assessor Ove Sander avapalve, mälestades ka neid, kes aasta jooksul meie juurest lahkunud. Seejärel maitsti koguduse perenaiste valmistatud jõuluroogi, lauldi jõululaule ja kuulati sõnavõtte.
Titulaarpraost, Tallinna Toomkoguduse endine õpetaja Ivar-Jaak Salumäe meenutas 20 aastat tagasi ilmunud kiriku laulu- ja palveraamatu valmimise aegu. Tema sõnul oli väga hea, et peapiiskop Andres Põder kuulutas 2011. aasta lauluraamatuaastaks just Torontos. Uus lauluraamat sai kaante vahele ju EELK ja E.E.L.K. ühistööna.   
Emeriitpeapiiskop Kuno Pajula tänas Nõmme kogudust väga ilusa vastuvõtu ja maitsvate roogade eest. Emeriitpeakaplan Tõnis Nõmmik rääkis jõuludest Petlemmas, kus ta 1985. aastal Toronto Estonia segakooriga viibis.
Tartu Peetri koguduse endine õpetaja Kalle Mesila kutsus palvetama kõikide kirikute eest, kus Jumalat teenitakse. Ta tunnustas Tartu erinevate konfessioonide omavahelist head läbisaamist. Peapiiskop Põder tänas kohaletulnuid ja palus mõelda neile, kes ei saanud tulla.
Külaliste rõõmuks mängis õpetaja Sanderi tütar Eimi Mirjam viiulit, teda saatis klaveril Imbi Laas. Kandlelugusid esitas Jüri Mänd.
Ei ole ükski jõulupidu täielik ilma kinkideta, nii ka Nõmmel, kus Ove ja Eimi Mirjam jagasid kõigile kingikotid. Lõpetuseks ja mälestuseks tehti ühispilt.
Tiiu Pikkur