Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ema Basilea kümme nõuannet leppimiseks

/ Autor: / Rubriik: Hingehoid, Teoloogia / Number:  /

1. Jälgi, et sinu kõnes ja käitumises ei puuduks armastuse sool. See on kullatera, mis ükskord igavikus, kui su tegusid mõõtma hakatakse, palju kaalub. Kanna hoolt, et seda leiduks kõiges, mida sa teed, ja sa aitad kaasa leppimisele.
2. Anna andeks, kõigest südamest, sellele, kes sulle ülekohut teeb, sest õndsad on need, kes andestavad, neile saab andeks antud.
3. Ära jää ligimesele võlgu armastust – kui sa temale armastust võlgu jääd, võlgned temale kõik. Armastusega aga annad temale kõik. Ja Jumal kallab sind üle Oma armuga. Nii tasub Ta sulle sinu armastuse eest.
4. Vaata, et sa ei peidaks oma südamesse halba, mida on sinu vastu tehtud või öeldud. Andesta, siis saad kogeda suurimat kõigest – sinu pattude andeksandmist.
5. Ütle ikka jaa, kandes oma risti raskete inimestega koos elades, ja jaa, et kanda neid, kes sind ärritavad, sulle ülekohut teevad ja sinu vastu vaenulikud on, Jeesuse vastupidava armastuse juurde. Nii leiab aset lepitus.
6. Armasta neid, keda sul on raske taluda, erilise armastusega, ja see viib leppimiseni. Nii võid sa oma pattudes ja viletsuses Jumala erilise armu peale kindel olla.
7. Lase oma süda üle voolata lõputust tahtmisest andestada ligimestele, kes sinu ees pidevalt süüdi on. Siis annab Jumal sulle oma täie halastuse ja sa saad juua tema rõõmude allikast.
8. Sa ei saa ehitada Jumala rahu ja armastuse riiki oma õigusest kinni hoides. Vaidlused ja tülid on Jumala ja Kristuse riigi vaenlased. Vali seepärast rahu – ka siis, kui pead seda oma õiguse arvelt tegema – ja sa oled Jumala sõber.
9. Jumala armastus on piiritu. Ta õhutab meid: järgige mind! Ära püstita vaheseinu oma armastusele inimeste vastu, kes on sulle palju valu teinud, sest sellega püstitad sa seina ka enda ja Jumala vahele.
10. Armasta neid, kes sinu jaoks tähtsad ei ole – sule nad oma südamesse ja õnnista neid. Siis võtab Jumal sind oma südamesse ja sa avad tee, nii et leppimine saab toimuda.
M. Basilea Schlink