Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elutööpreemia anti emeriitpiiskop Einar Soonele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

EKNi kontsertpalvusel Nõmme Rahu kirikus. Vasakult: Mailis Reps, Andres Põder, Anu Röömel, Maris Lend, Mari-Liis Riibak ja Einar Soone.
Tiiu Pikkur

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) tunnustas 14. detsembril Nõmme Rahu kirikus toimunud kontsertpalvusel emeriitpiiskop Einar Soonet elutööpreemiaga ja laulukonkursi „Vaimulik viis vabariigile“ nelja paremat heliloojat auhinnaga.

Kauaaegsele EKNi presidendile, emeriitpiiskop Einar Soonele elutööpreemiat andes avaldas EKN tunnustust tema pühendunud tööle kristliku sõnumi kuulutamisel ja oikumeenilise koostöö edendamise eest Eesti ühiskonnas.
Einar Soone (70) ordineeriti EELK aseõpetajaks 1973. aastal, õpetaja õigused sai ta 1980. aastal. Teenis 39 aastat vaimulikuna Lüganuse ja Kiviõli, hiljem Tallinna Toompea Kaarli koguduses. On olnud Tallinna praost ja konsistooriumi assessor. Piiskopiks valitud ja ametisse seatud 1992. Emerituuris 2017. aasta sügisest, ent töötab jätkuvalt EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminari juhatajana.
Einar Soone oli EELK esindaja EKNis 1989–2017, aastatel 1993–2013 oli ta EKNi president. Autasustatud EELK Teeneteristi I järgu ordeniga 2006 ja presidendi poolt Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgiga.

Parimad laulud
Autasustati laulukonkursi „Vaimulik viis vabariigile“ nelja parema laulu autoreid: esimese koha vääriliseks tunnistati Mari-Liis Riibak lauluga „Su lainete laul“, teise koha sai Kadri Hunt laulu „Tõsta tänuks palvekäed“ eest, kolmandat ja neljandat kohta jagavad Anu ja Leila Röömel lauluga „Palve Eestimaa eest“ ning Maris Lend ja laul „Sind armastan, Eesti“.
EKN kuulutas laulukonkursi välja suvel 2016 eesmärgiga leida laule, mis kõnelevad isamaa-austusest ja -armastusest läbi kristliku usu ja maailmavaate ning annaksid kogu rahvale aatelisuse elujõudu. Kokku esitati konkursile 51 laulu. Võidulaul tuleb ettekandele Eesti Vabariigi 100. aastapäeva pidulikul jumalateenistusel 24. veebruaril 2018 Paide kirikus.

Eesti usk
Kontsertpalvusest osa võtnud haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas oma tervitussõnavõtus kiriku rolli olulisust ühiskonnas ja kristliku pärandi tähtsust ning pidas väga oluliseks, et me tunnistame Euroopa kultuurilist eripära.
EKNi president emeriitpeapiiskop Andres Põder tegi tagasivaate 2017. aastale, mis tulenevalt reformatsiooni 500. aastapäeva tähistamisest on olnud väga oikumeeniline nii Eestis kui terves maailmas. Ühtlasi kuulutas Põder välja EKNi töökoosolekul heaks kiidetud 2018. aasta teema, milleks on Eesti usk.
Laulis Püha Johannese kooli II klassi tütarlastekoor Ilona Muheli juhatusel. Loeti ette kirikute nõukogu 2017. aasta jõululäkitus, mis toob esile soovi, et igaüks leiaks enese jaoks üles tee, millel Kristus juba üle 2000 aasta tagasi hakkas meile vastu tulema.
Tiiu Pikkur