Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

EKN andis üle oikumeenilise aastapreemia ja tänukirjad

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Kirikute Nõukogu andis üle 2012. aasta oikumeenilise aastapreemia ja tänukirjad Pirita kloostris toimunud korralisel töökoosolekul.

Oikumeenilise aastapreemia pälvis Haldi-Epp Leinus (fotol), kes on Raadio 7 saadete «Lõputa lugu», «Kirikuelu uudised», «Külalisstuudio» ja «Aeg rääkida» toimetaja. Haldi Leinus on öelnud, et see ei ole ainult aastapreemia, vaid ikka 20 aasta töö eest mõeldud tunnustus. Ja lisab, et kuigi preemia määrati üksikisikule, on tema töö taga meeskond ehk siis Raadio 7.
Tänukirjad anti üle Kristuspäev 2012 ettevalmistajatele ja läbiviijatele: Maarja Vardjale EELK misjonikeskusest, Herman Jürgensile, Lehari Kaustelile ja Matteus Elbrechtile misjoniorganisatsioonist Agape Eesti ning selle aasta palvushommikusöögi korraldajatele kaitseminister Urmas Reinsalule, riigikogu liikmele Helmen Kütile, Miguel Zayasele (nelipühi kirik), Triin Raidile (Agape Eesti) ja pastor Meego Remmelile (baptistide liidu president)
Kirikute nõukogu esindajaid ja koostööpartnereid tervitas regionaalminister Siim Valmar Kiisler, kes tõstis esile kirikute tegevust ning tunnustas aastapreemia ja tänukirja saajaid. EKNi president piiskop Einar Soone tegi sõnavõtus lühikese tagasivaate mööduvale aastale, tõstes esile olulisemaid sündmusi ja kordaläinud ettevõtmisi.
Eesti Kirik