Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eha Kraft juhatab lapsi ja täiskasvanuid Jumala juurde

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Sel esmaspäeval tähistas oma esimest juubelit Talllinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja Eha Kraft, keda teame kui pühendunud pedagoogi.

Kuigi oli tahtmine üle paari­kümne aasta pikkuse lastetöö kogemusega Eha Kraftiga tema juubeli eel juttu ajada, ei õnnestunud see kuidagi, sest juubilar oli läinud Soome matkama. Seetõttu tuli lasta teistel rääkida tema eest. Ja Eha Kraftile omaselt järgneb sel nädalal matkale koolitus – ennast täiendada pole kunagi ülearu.
Kuuendat aastat Püha Vaimu koguduse juhatuse esimehe ametit pidav Ülle Gunin leiab sealse abiõpetaja iseloomustamiseks kõige täpsema oleva sõna «tore». Selgituseks leiab aga teisigi omadusi: avatud, elurõõmus, vastutulelik, täis ideid. Seda ütleb ta umbes kaheksa-aastase tutvuse järel, mis sai alguse ajast, mil Eha Kraft usuteaduse instituudis õppides (2004–2009) kogudusse praktikale tuli.
Varem Tallinna pedagoogilises instituudis algklasside õpetajaks õppinud Eha Kraft ordineeriti diakoniks 9. märtsil 2008 ja preestriks 15. juulil 2012. Ta loobus kooliõpetaja ametist ja pühendus kirikutööle. Eha Kraft on enda jaoks ühendanud pedagoogivõimed ja usu Jumalasse ning rakendab seda lisaks kogudusele ka laste- ja noorsootöö ühenduses. Seal on ta aastatel 2007–2012 olnud tegevjuht, aga ka esimees, ja praegu on juhatuse liige.
Laste- ja noortetöö spetsialist Titta Hämäläinen leiab Eha iseloomustamiseks olevat sobiliku sõna «usaldus». Mõtleb ta selle all usaldust noorte vastu, Eha oskust kohelda lapsi ja noori täiskasvanutega võrdselt ja anda neile vastutada eakohaseid ülesandeid.
Kaastöötajate sõnul jätkub juubilari igale poole ja temaga koos töötades süda laulab. Eha on eestvedaja suhtlemisel sõpruskogudusega Soomest Ylöjärvist, korraldab kord kuus koguduses pereteenistust, juhatab laste päevahoidu Pesake, lisaks veab Peeteli koguduses venekeelset peretööd. Kõige kõrval on Ehal mahti inimeste jaoks ja ikka on tema see, kelle juurde minnakse südant puistama. Ülle Gunini sõnul käib koguduse abiõpetaja juures palju abivajajaid.
Rita Puidet