Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Piibliselts tahab inimestele abiks olla

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Piibliselts pidas aastakoosolekut Pirita kloostris.
EPSi fotokogu

Eesti Piibliseltsi (EPS) liikmed ja sõbrad kogunesid 31. märtsil aastakoosolekule Pirita kloostrisse.

Üldkogu on peetud ka mujal, kuid õdede külalislahkus ja kloostris valitsev erakordselt soe õhkkond meelitas osalejad taas siia. Et tulijaid oli kaugemaltki, paluti saabujad kõigepealt kohvile. Loomulikult ei puudunud laualt traditsiooniline õdede valmistatud vahukooretort.
Seejärel siirduti kabelisse, kus EPSi esimees Tiit Salumäe pidas palvuse. Et kirikukalendri järgi oli paavsti legaadi ja diplomaadi Modena Wilhelmi (u 1184 – 31. märts 1251) mälestuspäev, puudutas Tiit Salumäe kõne peamiselt Wilhelmi elu ja tegevust, sh kirikuelu korraldamist Eestis.
Koosolek algas 2016. a tegevust kajastava lühifilmiga. Järgnenud sõnavõtus rõhutas peasekretär Jaan Bärenson piibliseltsi rolli ühiskonnas: „Kiriku lävepakk on inimeste jaoks tihti liiga kõrge, nad ei julge sisse astuda. Siin saab piibliselts abiks olla, et sellest julgetaks üle astuda.“ Ta kutsus üles aktiivselt osalema Ühinenud Piibliseltside palvepäeval ja mõtlema nendele rahvastele, kellel oma emakeelset pühakirja veel ei ole.
Märkimist vääris veel uue piiblitõlke vajadus ning hõimurahvaste projekti raames juba 10 aastat kestnud hea koostöö Eesti Evangeelse Alliansi, EELK Misjonikeskuse ja piibliseltsi vahel. Oluliseks ühiseks ettevõtmiseks on sügiseti korraldatav hõimurahvaste palvepäev koos EKNi liikmeskirikutega. Anu Väliaho meenutas, kuidas maride Uue Testamendi valmimisele (2007) oli rahvas kaasa haaratud ja paljude eluvaldkondade esindajad panid õla alla.
Pärast revident Ruudi Leinuse aruannet tutvustati käesoleva aasta tegevust. Aasta lõpuni on planeeritud mitmeid reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud piiblinäitusi ja konverentse.
Viimase päevakorrapunktina toimus piibliseltsi nõukogu valimine. Kirikute esindajate ettepanekute alusel valiti EPSi esimeheks taas piiskop Tiit Salumäe ja aseesimeheks pastor Eenok Palm. Tagasi valiti ka Helle Aan, Peeter Roosimaa, Randar Tasmuth, Marek Roots ja Tanel Ots, liikmetena jätkavad nii Arho Tuhkru kui Toivo Kaasik. Metodisti kiriku esindajana valiti uueks liikmeks pastor Rein Laaneser.
Päev lõppes Arne Hiobi huvitava ettekandega tema raamatu „Patmos“ põhjal.
Küllike Evartov