Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Arutati Rakvere Pauluse kiriku tulevikku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

18. mail Eesti Kirikute Nõukogu väljasõiduistungil Rakveres Kolmainu koguduse noortemajas arutati linna teise, Pauluse kirikuhoone saatust.

Rakveres linnapea Andres Jaadla kutsel Rakveres väljasõiduistungit pidanud Eesti Kirikute Nõukogu kuulas linnapea sõnavõttu linna kirikute ja kohaliku omavalitsuse headest suhetest ning plaanist algatada tihedamaks läbikäimiseks regulaarne ümarlaud. Eraldi tuli jutuks seni spordisaalina kasutatud Rakvere Pauluse kiriku saatus. Andres Jaadla tutvustas kirikuhoone taastamisplaane kirik-kultuurikeskusena. Linnavalitsus kavatseb korraldada ideekonkursi, millele oodatakse tulevikuvisioone ja eskiislahendusi hoone kasutamiseks. Enne konkursi väljakuulutamist soovitakse laiemat arutelu ning kuulda ka kirikuringkondade seisukohti.

Viru praost Avo Kiir ütles Eesti Kirikule, et lähitulevikus ta ei näe võimalust, et kirik sakraalhoonena kasutusele võetaks. «Tuleks jalad alla saada praegusele Rakvere kogudusele. Peale selle asuvad kirikuhooned lähestikku ja linna olusid arvestades mahub siia vaid üks luteri kogudus.» Praost avaldas lootust, et linn suudab leida hoonele rakenduse.

Arhitekt Alar Kotli projekteeritud Pauluse kirikut ei jõutud enne nõukogude okupatsiooni valmis ehitada.  Kirik pühitseti 16. juulil 1940 tornikiivrite ja fassaadiviimistluseta. 1950ndatel aastatel lõpetati kiriklik tegevus, hoonesse rajati spordisaal.

Lea Jürgenstein