Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ärni Kiisküla – laulja Jumala armust

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Septembri esimesel päeval sai 90aastaseks teenekas solist ja koorilaulja Ärni Kiisküla.

Sünnipäeva puhul peeti Nõmme Rahu koguduses palvus ja juubilar võttis vastu õnnitlusi oma rohketelt sõpradelt. Palvusel teenis koguduse õpetaja Ove Sander.
Ärni Kiisküla on laulnud kogu elu. Tema ema ja isa olid vennastekoguduse liikmed ja laul kõlas nende kodus sageli. Koorilauluga hakkas ta tegelema 1940. aastal. Hiljem tulid ka soololaulud ja akordionimäng. Laulmist ega muusikat laiemalt ei ole Ärni kunagi õppinud – kõik on Jumala poolt antud anne.
Amblast pärit noormees asus Saksa ajal tööle Tapal raudteel. Töötas end pöörmeseadjast jaamaülemaks. Laulis Tapa rahvamaja kooris, ilusad mälestused on tal jäänud laulupidudel osalemisest.
Usule tuli Kiisküla 32aastaselt, kui laulis Kehra baptistikoguduse kooris ja osales palvustel. Kehra kooriga lauldi ka suurvorme, mis juubilarile eriti meeldima hakkasid. 1961. aastal hakkas laulma Oleviste koguduse kooris. Kiisküla on laulnud väga paljudes Eesti kirikutes ja palvemajades, ise arvab, et neid on 70–80, lisaks hulgaliselt palvelaid.
Soololaulude saatjaks oli 40 aastat abikaasa Lia, palju ka Marje Sink. Abikaasaga laulis Ärni ka duette. Koorijuhtidest-organistidest on Kaarli kirikus tema saatjaks Marika Kahar ja Nõmmel Imbi Laas. On laulnud Nõmme koguduse mees- ja segakooris, Jaani segakooris, ka Kaarli segakooris ning muidugi soololauljana.
Õpetaja Sander sõnas palvusel, et Ärni Kiisküla on mees, kes kogu elu käinud Taaveti 98. laulu sõnade «Hõisake Issandale, kogu ilmamaa!» järgi. Ta on oma imelise lauluhäälega kogu elu Jumalat teeninud ja kuulajaid rõõmustanud.
Tiiu Pikkur