Armastusega lähedastele

/ autor: Sirje Semm / rubriik: Portreelood, Uudised / ilmunud:  /

Mai-Ellen Koop (paremal) Tiit ja Lia Salumäe õnnitlusi vastu võtmas. Pildil on ka juubilari sõbranna Elviira Lill. Erakogu

EELK tunnustab traditsiooniliselt oma tublisid töötegijaid ja kaastöölisi nelipühal.

Üks neist, kellele sel päeval antakse üle EELK aukiri, on Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu liige Mai-Ellen Koop.
1. mail tähistas Mai-Ellen Koop pere, sõprade ja kogudusekaaslaste ringis oma 70. sünnipäeva. Koguduse õpetaja, praost Tiit Salumäe tunnustas aktiivset koguduseliiget tänukirjaga. «Proua Koop on tubli töötegija ja hea suhtleja, kes väärtustab perekonda,» kinnitas praost Eesti Kirikule. «Pole just tavapärane, et inimene võtab ette ja kirjutab raamatu.»
Kaks aastat tagasi andis Mai-Ellen Koop oma kulu ja kirjadega välja perekonnale pühendatud mälestusteraamatu «Meelespea». Ema ja vanaemana jagab ta armastusega juhiseid nooremale põlvkonnale, olles kaante vahele koondanud nii oma elutee kui ka ühe suguvõsa kroonika. Esitades üleskutse teistelegi vanaemadele oma perekonna loo kirjapanemiseks, küsib ta: «Kes siis veel, kui mitte meie, saab noorematele edasi anda oma kogemusi ja pärimusi ning tutvustada meie seast lahkunud suguvõsaliikmeid, et neid ja olnud aegu mäletataks?»
«Meelespeas» on read: «Elatud elu kahjuks uuesti elada ei saa, olnut olematuks muuta samuti mitte. Kasutagem oma aega targasti, sest teadagi, et surm – videvik – tuleb koputamata. Inimesed tulevad ja lähevad. Mõnest ei jää märkigi. Tähtis on, et elu ei oleks tühja elatud. Tuleb tõdeda, et inimese aeg on lühike ja üllatavalt kallis meie käsutuses igaviku taustal.»
Suviti on Mai-Ellen Koop ametis toomkirikus giidi – külastajate vastuvõtjana, talviti teeb koguduses diakooniatööd. Kümmekond aastat on ta juhendanud koguduses kristlikku naisringi, mis nüüdseks küll aktiivse tegevuse lõpetanud. «See on olnud armastuse töö kodukirikus, millest tunnen suurt rõõmu,» ütleb Mai-Ellen Koop.
Sirje Semm