Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Anglikaani kiriku pea astub aasta lõpus ametist tagasi

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /

Peapiiskop Williams oma lahkumisest: küsimus ei ole minus, vaid peapiiskopi ametis. ArhiivSelle aasta detsembris loobub 10 aastat anglikaani kiriku peana kirikut ja rahvast teeninud Rowan Douglas Williams peapiiskopiametist.

61aastane vaimulik jätkab 2013. aasta jaanuarist õppejõuna Cambridge’i ülikoolis.
Williamsi kirikupeaks olemise perioodil on lahendamata eriarvamuste kuhil anglikaani kirikus aina kasvanud ning peapiiskop on ise öelnud, et löögi all ei ole mitte tema persoon, vaid ootused peapiiskopi ametile. 
Walesist pärit Williams on alati lugu pidanud akadeemilisest mõttest, ta alustas oma karjääri pärast filosoofiadoktori kraadi omandamist samuti Cambridge’is ning ordineeriti vaimulikuks 1978. aastal. Tema kitsam huvi on olnud kirikuisad ja kristlik vaimsus.
Williamsi senine vaimulikukarjäär on olnud silmapaistev, ta on töötanud ka kaplanina ning teeninud piiskopina Monmouthis ning olnud Walesi peapiiskop. Tema abikaasa Jane on teoloog ning õppejõud, neil on kaks täiskasvanud last.
Noorpõlves liberaalsete vaadete poolest tuntud Wil­liams on kohandanud oma seisukohti ametile sobivamaks. On ka arvatud, et peale anglikaani kiriku laialivalguvuse on peapiiskopile saanud komistuskivideks naiste piiskopiks pühitsemise küsimus ning homoseksuaalsete piiskoppide võimalik ordineerimine olukorras, kus nad soovivad kooselu samasoolise partneriga avalikult praktiseerida.
Williams on peapiiskopina hoidnud selged kiriku seisukohad Ühendkuningriigi ametliku poliitika suhtes ning püüdnud lähendada eri religioone. Ta on poeet, kes on ühes oma raamatus kirjutanud, et iga kord, kui ta lõpetab oma mõtete paberile panemise, tundub, et keegi teine on seda juba kusagil mujal ja palju paremini teinud. «See on raske küsimus minu jaoks, aga ma kujutan ette, et väga vabastav paljudele teistele.»
Mari Paenurm