Aeg mõelda Eesti Kirikust

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Lõikustänupüha tähendus ja mõte on arusaadavam agraarühiskonnas, kus igapäevane leib saab lauale tänu Jumala armule ja väsimatule tööle. Inimese enda tugevusest alati ei piisa – ainult arm aitab tal läbi minna rasketest ikaldus- ja näljaaegadest.
Moodsa aja linnainimene ei pea pead vaevama, kust super- või hüpermarketi lai sortiment tuleb. Ta võib iga kell poodi minna, et oma toidutagavarasid täiendada. Seda enam on meil tarvis tänulikkust õppida, et tänada selle eest, mis meil nii endastmõistetavalt olemas on.
Kirikuleht on meie vaimulik leib teiste vaimulike roogade seas. Ta jõuab meile koju kätte igal kolmapäeval – kui me oleme lehe tellijad – ning on alati ka raamatukogus või Internetis ligipääsetav.
Ometi on kirikliku nädalalehe väljaandmiseks vaja nii Jumala armu kui materiaalseid vahendeid ning paljude inimeste usinat ja oskuslikku tööd. Seda kõike selleks, et kirikuleht meil alati käepärast oleks, kui vajame uudiseid kirikuelust, kommentaare aktuaalsetel teemadel või lihtsalt hingekosutuslikku lugemist.
Julgustan meid kõiki veetma ka järgmist aastat kirikulehe seltsis. Meie huvist ja vaimulikest vajadusist oleneb, kas ja mis kujul Eesti Kirik edaspidigi ilmub. Ja eks ta ole nii, mida suurem nõudlus, seda rohkem rosinaid leiva sisse panna saab.
Veiko Vihuri
Eesti Kiriku toimetuse kolleegiumi esimees