Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Advendilaat oli suurepärane

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Teisel advendipühapäeval peeti Tallinna toomkoolis heategevuslikku advendilaata eesmärgiga koolile muusikariistu soetada.

Koolimaja kolmel korrusel oli siginat-saginat palju. Et kõigepealt on laat ikka kauplemine, siis sai laadaplatsil jõulukingitusi, näiteks raamatuid, käsitööd, hoidiseid jm, osta. Kõik kooli lastevanemate ja sponsorite tehtud-toodud. Korrus kõrgemal oli suur menu kohvikul, kus omatehtud küpsetisi pakuti. Meistritekojas valmistasid väikesed nobenäpud jõuluehteid. Üks populaarsemaid tube oli Õnnela, sest seal oli loterii, kus iga loos võitis. Võite oli pastapliiatsist kuni Stockholmi laevakruiisi ja Ammende villa majutuseni välja. Kolmanda korruse Võlumaal kuulati muinasjutte ja lauldi üheskoos jõululaule.
Kooli direktori kt Egle Viil­ma on tänulik kõigile lastevanematele ja sponsoritele, kes  laata toetasid. Eriline tänu kuulub lastevanematest korraldustoimkonnale, kes laada läbiviimise eest hea seisis. Laada tulu oli 1993 eurot, lisaks 1000 eurot, mis laekus annetustena toomkooli pangaarvele. Kogu raha läheb koolile klahvpilli soetamiseks.
«Oleme koolitusloa kätte saanud,» paotab Egle Viilma kooli igapäevaelu tagamaid. «Praegu 3. klassini, edasi taotleme juba 6. klassini. Oleme nüüd iseseisev Tallinna toomkool. Vanalinna hariduskolleegiumilt ostame sisse ainult inglise keele õpet. Meil on seitse põhikohaga õpetajat ja mõned ka osalise koormusega.
Õpetajad on kenasti sisse elanud. Lisaks õppetööle on ka muid tegevusi, näiteks tänane laat. Kuid oli ka I advendi TV-jumalateenistus. Erinevaid plaane on meil veel. Vabariigi aastapäevaks näiteks plaanime isade ja poegade laagrit. Õpetajatena peame ju alati mitu sammu ettepoole vaatama.»
Tiiu Pikkur