Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

200 aastat ja edasi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

21. oktoobril toimub Tallinnas Nõmme Rahu kirikus EELK traditsiooniline misjonikonverents, mis kannab tänavu Eestist lähtunud välismisjoni juubeliaastal pealkirja «Meie misjon 200».

Esimene Eesti välismisjonär läks Inglise Kirikumisjoni seltsi kaudu Aafrikasse Sierra Leonesse 1806. aastal. Kahe aastasaja jooksul on Gustav Reinhold Nyländerile, kes töötas misjonipõllul kuni surmani 1825. aastal, järgnenud kümneid misjonäre Eesti kõikidest uskkondadest. 200 aastat on auväärne iga, eriti kui arvestada, et protestantliku välismisjoni vanuseks loetakse üldse 300 aastat.

Konverentsil saab taas kord näha muusikalist draamat «Meie misjon» Eesti luterlaste misjoniloost läbi aegade ning kuulata samal teemal lisa misjonisekretär Piret Riimilt. Tänase Misjonikeskuse tööd sõnas ja pildis tutvustab Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru.

Partnerlus läbi aegade

Konverentsi peakõnelejaks ning Andrease-teenistuse külalisjutlustajaks on Soome Misjoniseltsi (SMS) esindajad. Selts on meie koostööpartner 1897. aastast, mil hakkas koolitama eestlastest misjoniõpilasi.

Harri Raitis SMS liikmesorganisatsioonist Soome Ärimeeste Misjoniliit keskendub konverentsikõnes misjonitöö olukorrale Soomes ja Eestis. Heikki Hilvo vastutab tänase SMS töö eest Eestimaal. Hetkel töötab siin üks SMS misjonär, Laste- ja Noorsootöö Ühenduse laste- ja noortetöö spetsialist Titta Hämäläinen, kes viib konverentsil läbi erialase rühmatöö.

Koos SMSga on Eestist tööle läkitatud 5 misjonäri. Kui 4 neist töötas Aafrikas ja Hiinas 70–100 aastat tagasi, siis Anu Väliaho töötab Venemaal peamiselt soome-ugri rahvaste seas täna ning on konverentsi külaliseks. Üks teema konverentsi rühmatööde hulgas ongi misjonitöö hõimurahvaste seas endise Nõukogude Liidu aladel.

Misjon hõlmab paljut

Misjonitöö pole väikese kristlastegrupi harrastus, vaid kogu Kristuse kirikule antud ühine ülesanne. Nii saab laupäeval tutvuda Eesti erinevate konfessioonide misjonitööga, vestlusringis nõu pidada ja kogemusi vahetada Leevi Reinaru eestvedamisel.

Mida sõna «misjon» tähendab tavalisele koguduseliikmele? Selle teema võtab üles misjonisekretär Saima Sellak-Martinson. Janice ning Linden Viinalass MTÜst «Valgus linnas» käsitlevad kriisitööalases vestlusgrupis elu väärtuse küsimusi: aborti, tervisekaitset jm. Raadiopastor Aare Kimmel saatest «Piibel kaanest kaaneni» koos toimetaja Gea Taltsiga kohtub raadiokuulajatega.

Konverentsi ilmestavad misjoninäitus ning Misjonikoori ülesastumine Maarja Vardja juhatusel. Laulda saab ka ise. Misjonitööd saab toetada annetustega mitmel viisil. Eelkõige on vaja kohale tulla, et olla osaduses ja palves jumalasõna leviku pärast. Südamesse talletatu saab seal kasvada ja edasi vilja kanda.

Kohtumiseni laupäeval!

Piret Riim

 

Kava

9.30  Registreerimine

10–13 Sõnavõtud, ettekanded

14  Rühmavestlused    

15.10  Misjoniajaloo etendus «Meie misjon»

16.45  Rühmavestluste kokkuvõtted

17.30  Andrease-teenistus