Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viru praostkonna vaimulik laulupäev peeti Pühajõel

22.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Laupäeval, 18. mail toimus Pühajõe kirikus Viru praostkonna vaimulik laulupäev, kus osalenud tosinast kollektiivist enamik on ilmalikud.

Eelmine Viru praostkonna muusikasekretär Tuuliki Jürjo kiidab oma järglast ses ametis Svetlana Kekiševat, kes alles veebruaris tuli lapsepuhkuselt ja esimese asjana hakkas korraldama praostkonna laulupäeva, mis on tähtsaim kohalik laulusündmus.

Koore mitmest kandist
«On tunda, et vahepeal oli muusikatöö juhita. Seda on näha ka esinejate nimekirjast, kus enamuses on head sõbrad-tuttavad kihelkonnast, aga kel kirikuga sidet pole. Kirikukollektiive oli tosinast esinejast vaid neli.
Positiivne, et Svetlana leidis mujalt esinejad, kes tulid ilusal päeval Jumalale kiitust laulma. Kui on vaimulik laulupäev, võiks seal ikka rohkem vaimulik muusika kõlada. Ühislauluna esitatud «Ta lendab mesipuu poole» on küll isamaaline laul ja isamaa-armastus on meie kirikus kõrgel tasemel,» ütles Jürjo.
Svetlana Kekiševa ütleski pärast laulupäeva, et kuna kirikukollektiive oli üsna vähe esindatud, otsustas ta anda esinemisvõimaluse ilmalikele ansamblitele, kelle repertuaaris on nii ilmalikud kui vaimulikud laulud.
«Eriti meeldiv oli kuulata, kuidas esinesid Narva koorikooli lapsed, kes esitasid laule eesti, vene, saksa ja inglise keeles. Laste lavakultuur oli kõrgel tasemel.
Samamoodi äratas huvi Toila gümnaasiumi tütarlasteansambel Päikesekillukesed Anu Pungase juhendamisel. Noored hääled kõlasid väga puhtalt ja läbipaistvalt. Mul oli hea meel, et kontserdil esinesid nii täiskasvanud inimesed kui ka lapsed,» rääkis Kekiševa.

Et ikka esineda saab
Praostkonna koguduste kooridest ja ansamblitest võtsid laulupäevast osa Jõhvi Mihkli koguduse segakoor Heli, Narva Aleksandri koguduse ansambel Alfa ja Omega, Kadrina koguduse kirikuõpetaja Meelis-Lauri Eriksoni peretrio ja Rakvere Kolm­ainu kogudust esindanud kaks noorteansambli Kitselapsed liiget.
Kaisa Nõmmiste ja Aar­to Mälgand 2011. aasta lõpus oma tegevust alustanud ansamblist Kitselapsed olid seda meelt, et kui ikka proove tehakse, peab ka esineda saama. «Praostkonna laulupäev on väga hea esinemisvõimalus. Tahaks teha ka Eesti kirikute tuuri – tore, kui meid esinema kutsutakse,» ütles Mälgand.
Viru praostkonna vaimulik laulupäev algas jumalateenistuse ja piiblitunniga, kus praost Peeter Kaldur mõtiskles teemal «Usk, lootus ja armastus».
Teet Korsten

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)