Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Viimsi kogudus on püstitanud endale uue eesmärgi

18.05.2011 | | Rubriik: Kirikuelu

Viimsi kirikus said kokku koguduse juhatuse liige Mari-Ann Kelam (vasakult), õpetaja Mikk Leedjärv, juhatuse esimees Jaanus Lember, organist Hille Poroson, Hans-Martin Petersen ja Sergei Tserepanov.  Erakogu
1994. aastal asutatud kogudus jõudis oma pühakoja valmimiseni 2007. aastal ja on võtnud nõuks ehitada nüüd sinna orel.

Kuu aega tagasi külastas kogudust kaks eksperti Põhja-Saksamaalt, et tutvuda kirikuga ja anda konkursi korraldamiseks nõu. Põhja-Elbe kiriku orelite ülevaataja Hans-Martin Petersen ja Lübecki muusikakõrgkooli oreliprofessor Sergei Tserepanov aitavad kogudust nii sobiva instrumendi kui ka orelimeistri leidmisel.
Ekspertide arvates sobiks Viimsi kirikusse 12–14 registriga romantiline orel, kinnitas Eesti Kirikule koguduse õpetaja Mikk Leedjärv. Lisaks soovitakse orelit ka Rohuneeme kabelisse. Seal nähakse heal meelel mõne registriga naturaalset, koduoreli moodi pilli.
Hinnanguliselt arvatakse kahe oreli maksumuseks umbes 270 000 eurot, kuid täpsemad arvud selguvad alles konkursi lõpuks. Nagu seegi, kus ja kes pille ehitama hakkab. Mõlemale pillile korraldatakse eraldi konkurss. «Eesmärgiks on leida optimaalsed lahendused ja uued ning huvitavad, Eesti orelikogu rikastavad instrumendid,» ütleb Mikk Leedjärv.
Tegu on kuluka ettevõtmisega, raha loodetakse saada erinevatest fondidest ja annetustest. «Kõik on asjaajamise küsimus, selle nimel tuleb tööd teha,» kinnitab õpetaja. Eesmärk muuta Viimsi kirik arvestatavaks kontserdipaigaks orelimuusika austajatele, kaalub vaeva kindlasti üles. Soovijad saavad edaspidi osta endale Viimsi kirikusse või Rohuneeme kabelisse nimelise orelivile.
«Selleks aga, et meie ühine ettevõtmine võiks õnnestuda, on eelkõige vaja oma jõud ühendada palves ning kõik koguduseliikmed, kel häid oskusi, mida selle organiseerimistöö juures oleks rakendada, koondada,» on õpetaja lootusrikas. Ootuse kohaselt võiks pillide kuningas jõuda Viimsi kirikusse viie aasta pärast.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)