Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ühine vastutus

25.02.2004 | | Rubriik: Kirikuelu

Helsingis toimus Soome koguduste misjonisekretäride ja kiriku välisabi kontaktisikute konverents teemal «Ühine vastutus maailma eest». Kogemustest kutsuti osa saama ka Eesti misjonisekretärid.
Soomel on pikk misjonitöö kogemus. Esimene misjonär saadeti Aafrikasse 1904. aastal. Konverents oli väga läbimõeldult korraldatud. Huvitavate faktide ja sügava
teematundmisega ettekannetega esinesid soomlased. Tervitusi tõid külalised Namiibiast, Taist ja Kambodzhast. Heas soome keeles pidas piiblihetke hiinlane Paulos Huang. Ettekanded vaheldusid muusikaga. Saime külastada misjonimuuseumi ja Soome Rahvusooperit.
Ettekannetest jäi kõlama mõte diakoonia ja misjoni seotusest. Soome Kiriku Välisabi katastroofiabi esimeseks põhimõtteks on aidata hädasolevaid inimesi nahavärvist ja usutunnistusest olenemata. Soomlased annetavad üldiselt meelsasti, sest eriti vanem põlvkond mäletab hästi, kuidas Soome sai sõja ajal ja pärast sõda abi.
Eestlastest misjonisekretäridele, kes esindasid Anu Väliaho ja Liliann Keskineni tugikogudusi, sai see õnnistusrikas reis teoks tänu Soome sõpruskogudustele. Armsas osaduses õppisime palju.
Noorsootöö tegija Paula Hiltuneni ettekandest jäi meelde ühe kuueaastase poisi ütlus: «Ma olen soomlane, eurooplane, maailmalane.» Poiss mõtles pisut ja küsis endamisi: «Kas ma olen ka taevalane?»
Sirje Aavik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)