Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Tunnustus pikaaegse ustava koostöö eest

21.05.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

EELK meediapreemia pälvinud teleajakirjanik Anne Raiste on tuttav väga paljudele kirikuinimestele.

Sel kevadel sai täpselt 20 aastat ajast, kui ta «Aktuaalses kaameras» kiriku-uudiseid kajastama hakkas. Mis sellest ajast eriliselt meelde on jäänud?
«Meelde on jäänud esimesed lood, kui toonase peapiiskopi Kuno Pajulaga kirikukalendrit tutvustama hakkasime. Proovisime rääkida hästi lihtsalt, et loo sisu oleks mõistetav ka neile, kes kirikus ei käi. Põnevad on olnud peapiiskopi valimised ning kirikukogu istungjärgud.
Veidi hiljem hakkasin kajastama uudiseid Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikust. Huvitav on olnud patriarh Bartholo­meuse visiitide kajastamine. Mõni aeg pärast patriarhi esimest visiiti Eestisse toodi mulle uhke kiri, mille patriarh isiklikult saatis. Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku delegatsiooni liikmed, kes patriarhi juures käisid, ei teadnud, mida kiri sisaldas. Patriarh olevat vaid naeratades öelnud, et head soovid sobivad aastaringselt. Suur oli minu üllatus, kui kirjas oli patriarhi jõulukaart. Ajal, kui kiri toodi, oli väljas suur suvi.
Viis aastat tagasi pälvisin oma töö eest piiskop Platoni ordeni III järgu kandmise õiguse. Meeldejäävad olid kohtumised ka Moskva ja kogu Venemaa patriarhi Aleksius II-ga. Mul oli võimalus teha temaga mitu eksklusiivset eestikeelset intervjuud nii Tallinnas kui Moskvas.
Kahju on, et tegemata jäi pikem saade patriarhist ja tema seostest Eestiga. Rahapuudusel lükkus see pidevalt edasi. Patriarh Aleksius II põhimõtteline nõusolek saates esinemiseks oli olemas,» meenutab Anne Raiste.
Oma igapäevaste tööde kohta «Aktuaalses kaameras» ütleb Anne nii: «Ma kajastan põhiliselt uudiseid poliitikast. Kuna meie toimetuses ei ole väga palju reportereid, siis tuleb tihtipeale kõigil teha uudislugusid ka teistest valdkondadest. Nii olen ka mina teinud uudislugusid majandusest, põllumajandusest, kultuurist, haridusest.»
Konsistooriumi otsusega on Anne Raistele antud EELK meediapreemia hea ja kauaaegse toetava koostöö eest uudiste ja arvamuslugude tootmisel.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)