Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Toomkool kasvab. Tule õpetajaks!

14.03.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Pilk toomkooli klassituppa.  Toomkooli arhiivMöödunud sügisest EELK Konsistooriumi ja Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse ühisjõul taasasutatud toomkooli esimese klassi lapsed saavad sel kevadel juba tunnistused.

1. septembril 2011 alustas õppetööd toomkooli 1. klass – ühe poiste- ja ühe tüdrukuterühmaga, kokku 26 õpilasega. Õppetöö algas Püha Miikaeli kooli alluvuses ja tihedas koostöös Vanalinna hariduskolleegiumiga.
Just VHK juht Kersti Nigesen käis välja idee alustada kohe nüüd luterliku kooliga, kuivõrd sellest konfessioonist peresid on nii õppijate kui õppima soovijate hulgas palju.
Kristliku kooli rajamist on aastaid planeerinud ka Kaarli kogudus, kes on oma tööd alustanud lastetööga, mis nüüdseks on kasvanud Kaarlikese lasteaiaks. «Läheme oma tööga edasi samm-sammult, aga usun, et vajadus kristliku suunitlusega õppeasutuse järele on püsiv,» tõdes Kaarlikese juhataja Signe Aus.
Seni teevad toomkoolis tööd Egle Viilma (tüdrukute klass) ja Kaie Kadaksoo (poiste klass). Koolis tegutseb kaplanina toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma, kantorina kirikumuusik Ene Salumäe.
Nüüdseks on lõppenud ka sisseastumiskatsed uutele õpilastele käesolevaks sügiseks ning huvi kooli vastu oli sedavõrd suur, et ligi ühe klassi jagu lapsi jäi kahjuks ukse taha. Kool otsib klassiõpetajaid, kes oleksid valmis tööga alustama.
Tööd on tehtud iseseisva koolitusloa saamiseks, samuti õppe- ja arengukava väljatöötamiseks. Muusikatunnid ja inglise keele süvaõpe jäävad sügisest veel lõimitult VHKga. Õpetaja Egle Viilma ütles Eesti Kirikule, et esimene aasta on olnud küsimus usaldusest nii Jumala kui kaasinimeste vastu, kuid see on sujunud hästi ja töö on olnud õnnistusrohke.
Mari Paenurm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)