Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Tegusad talgud tõid kirikutesse kevade

07.05.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

3. mail toimusid üle-eestilised «Teeme ära!» talgud, mille käigus tehti korda ka rohkelt kirikute ümbrust, kalmistuid, kabeliaedu ja muid pühakodadega seotud paiku.

Kuigi mõned talgud algasid juba möödunud nädalal ning nii mõnelgi puhul tehakse veel maikuu jooksul järeltalguid, toimus enamik talgutest just laupäeval. Kokku peeti talguid üle 1700, millest rohkem kui 100 lisandus veel viimaste päevade jooksul enne 3. maid. Kirikutega seotud talguid oli neist pea 60.
Talgute käigus korrastati kirikuaedu, koristati talve jooksul tekkinud prahti, puhastati kalmistuid või suuremate kirikute puhul tehti ka renoveerimistöid. Kuigi ilm kimbutas Eesti eri paiku nii vihma, rahe kui lumega, olid osalenud toimunuga igati rahul ja said tihtipeale planeerituga isegi mitu tundi plaanitust varem valmis.
Enamasti olid abikätt ulatama tulnud oma koguduse, küla või valla inimesed. Linnade ja suuremate koguduse puhul oli ka kaugemalt tulnud vabatahtlikke, näiteks oli Tartu Pühade Aleksandrite kirikule appi tulnud palju üliõpilasseltsi Põhjala liikmeid.
Kuigi üldjuhul leiti talgute jooksul suurtes kogustes prahti või lehtede alt rohelist maad, esines Tartus ka üks lausa šokeeriv vahejuhtum. Nimelt avastati Tartu Peetri kiriku keldrist kaks F-1 granaati, mida märgati alles siis, kui need koos ülejäänud prahiga välja toodi.
Seejärel kutsuti kiirelt kohale demineerijad, kes granaadid koos keldrist leitud padrunitega turvaliselt minema viisid.
Diana Tomingas

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)