Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Teenides eestlasi Kesk-Californiast Jäämereni

04.06.2014 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Välis-Eesti piiskopkonna assessor õp Hendrik Laur (76), kes on aastakümneid jaganud rahvuskaaslastele võõrsil emakeelset jumalasõna, pälvis kirikuvalitsuse tunnustusena EELK Teeneteristi III järgu ordeni.

Ameerika luteri kirikust 1998. a erru minnes otsustas õp Hendrik Laur pühendada oma seenioripõlve Eesti kiriku teenimisele. Tegelikult oli ta ka varem pagulaskirikus tegev, teenides eestlasi Lõuna-Ameerikas Buenos Aireses ja São Paulos ning USAs Seattle’is, ent seda veel põhikohalt Ameerika pastorina.
Sajandivahetusel küpsenud plaanist on kujunenud siiani toimiv eluviis, õp Laur jagab ennast koguni kolme eesti koguduse vahel, tema teenida on peale Seattle’i ka San Francisco ja Portlandi kogudus. Muidugi nõuab see raudset logistikat ja kindlat ajakava. Igale kogudusele jääb kuus kindel pühapäev. Ühest osariigist teise jõuab pastor lennukiga.
Samuti on Hendrik Laur Välis-Eesti piiskopkonna assessor ja USA praostkonna abipraost.
Eesti Kirikule 2004. aastal antud intervjuus rääkis Hendrik Laur, et on nalja pärast välja arvestanud, et see maa-ala, kus ta on ainsaks eesti keelt valdavaks kirikuõpetajaks, on Kesk-Californiast Jäämereni, mis on umbes 86 korda nii suur kui Eesti. Et Alaskal eestlasi ei ela, siis ei ole õp Lauril sinna asja olnud, aga teoreetiliselt on see veel tema piirkond.
1937 Tallinnas sündinud, 1944 sõjapõgenikuna Saksamaale ja sealt 1949 edasi perega USAsse suundunud Hendrik Laur on abielus oma saatusekaaslase, Eesti piiri ääres Alūksnes sündinud lätlanna Valdaga. Perest on sirgunud pojad Timothy ja Arthur ning tütar Cynthia.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)