Slava Ukraine
Esileht » Mitmesugust » Hingehoid »

Täname, et on olemas palvekliinik igale soovijale

13.02.2013 | | Rubriik: Hingehoid

Palve võimas ravijõud on läbi kristliku ajaloo tuntud ja selle sisse on usutud, ta on võimas.

Palve ravib hinge, hinge kaudu keha, inimene oma piiratuses täpselt ei teagi, mil moel Jumal toimetab ja mis järelmid sellel kõik on. Inimene tajub mure leevendust, vaimuväe tõusu, valu taandumist, osaduserõõmu. Selleks, et seda tunda, pruugib tõesti vaid paluda.
Palvetades on saadud väga mitmekülgseid kogemusi, oluline sealjuures on tunne; tunnet sõnadega edasi anda on raskem kui mõtteid ja seepärast räägitakse palvest pigem kui vahetust kogemusest.
Ühispalve on aastasadu alalhoitud kogemus, mis oma jõudu sugugi minetanud pole. Ühe inimese, hädas inimese palve jõust jääb mõnikord napiks, usk lööb kõikuma – vähemalt inimene ise tunneb nii.
Ühendades osaduses jõud tehaksegi kogudustes eestpalveid, sest Püha Vaimu puudutust mitmekesi kogedes võib mägesid liigutada.
Pealegi, on ju inimesi üldse ilma koguduseta, elavad võõras linnas, kus ei julge minna täiesti võõrasse kirikusse, aga kui nad näevad kutsuvat silti «Palvekliinik» ning uks on lahti, saavad nad sisse astuda, oma mure kaasinimesele ära rääkida ning koos selle eest palvetada. Nii kogetakse jälle Jeesuse ütlust: «Kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen ka mina.»
Tartus on võimalik igal esmaspäeval minna majja Näituse tänav 3 hoovipoolsest uksest kella 18.30–20.30 ja astuda üle madala künnise. Ükskõik, mida sa oma murena kirja paned, ükskõik kelle ütled end olevat, ühendavad sind palvekliinikus oodanud kristlased heas usus sinu pärast oma jõud, et paluda taevaste vägede abi.
Palves abipakkujad võivad küsida, kas lubad end viirukiga suitsutada, viirukiõliga oma laupa võida, käsi külge panna, et side tihedam oleks. See on samuti sinu valida.
Nad paluvad kogu hingest sinuga koos kõigi su murede leevenemist, lihtsalt paluvad, keegi ei paku oma «versiooni» ega edasta «sõnumeid», mida omaarvamuslikult esitada Tema nimel sinu murede asjus.
NB! Ära unusta tänada! Väga hea, kui saad annetada, kuid peamine: ole tänulik! Tule uuesti, kas või selleks, et tänada. Üks meie haiguste põhjusi ongi selles, et kiirustavas elus unustame tänamise mõtte.
Palvekliinik (Healing Rooms, www.healingrooms.ee ) on kristlike koguduste ühine töövorm, kus erinevate koguduste inimesed palvetavad sinu eest isiklikult ja usalduslikult. Tallinnas asub palvekliinik aadressil Kopli tn 8.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)