Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Saku vanad ja noored on valmis vastutust võtma

06.02.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Saku abikogudus on esitanud taotluse iseseisva koguduse asutamiseks ja saanud konsistooriumilt nõusoleku.

Hageri koguduse õpetaja Jüri Vallsalu ütleb, et 1. advendil tähistati Saku abikoguduse 18. aastapäeva. Just nii kaua on tema pidanud regulaarselt Sakus jumalateenistusi.
Ajalooliselt kuulus Saku Keila kihelkonda, ent tõenäoliselt parema tee tõttu on paik olnud rohkem seotud Hageriga. «Seetõttu on loogiline ja ka moraal­ne, et sealsetele inimestele hakkasin jumalateenistusi pidama mina,» selgitas vaimulik.
Enam teatakse Sakut tänu noortele aktiivsetele kristlastele, kelle initsiatiiv oli ka koguduse asutamine. «Nad on koguduse mootoriks,» tunnustab Jüri Vallsalu noori, kelle eestvedamisel mittetulundusühingu Esik nime all hakati 6–7 aastat tagasi erinevaid üritusi korraldama.
Üks eestvedajatest on olnud Kristiina Seppel, kes ütleb, et noored panevad end proovile eri valdkondades: pühapäevakooli õpetajana, diakooniatöötajana koostöös valla sotsiaalhoolekandega, noorteteenistuse korraldajana, huvikeskuses. Kristiina tõstab esile Merle Liblikut, kes praegu on Esiku tegevjuht, kohalikke Karolin Pihlakut, Mari-Liis Duglast, Alar Pukki, Daisy Talpseppa, Lea Saamet.
Tänulik on ta muidugi ka misjonäridele Lisa Dalandile ja Lars Hjellenile, kes on tulnud aastaks Sakku praktikale, Ave ja Magne Mølsterile, Titta Hämäläinenile.
«Tähelepanuväärne on, et mõni kohalik noor on võtnud Jeesuse vastu. Jumal on õnnistanud meie tööd. Oleme üks perekond: lapsed, noored ja vanad. Mitu aastat on räägitud oma koguduse rajamisest, nüüd oleme küpsed vastutust võtma,» ütleb Kristiina.
«Olen tundnud Jumala andestust ja mõistan lõpuks küsimusi, mis mind on alati vaevanud. Mu sees valitseb rahu, millest nii palju varem kuulnud olen,» kirjutab abikiriku sõbrakirjas Mari-Liis Duglas.
Koguduses on olnud kolm leeriteenistust, suvel peeti esmakordselt lastelaagrit, tegutseb gospelkoor. «Tahame olla kogudus, kes teenib sõna ja teoga Jumalat ja inimesi, juhib otsijaid elavasse suhtesse Jumalaga,» kinnitab kogudus, kes plaanib ehitada endale tänapäevase pühakoja.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)