Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Sakari Seppälä on teise põlve misjonär

10.10.2012 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Tartu Pauluse kiriku tiibhoones tähistati laupäeval misjonär Sakari Seppälä 50. sünnipäeva.

Juubilarile ütlesid südamlikke sõnu tema poolt ellu kutsutud meesteklubi liikmed, kes meenutasid ühiseid piibliuurimise tunde või siis talgutöid Pilistveres. Et teise põlve misjonärina soovisid Sakari ja tema abikaasa Riikka Lautamo-Seppälä anda misjonitööle avaramat vaadet, olid sõna ja laulu ning esemelise väljapanekuga kohal ka pikkade aastate järel Venemaalt naasnud misjonär Anu Väliaho ning sügisest Tartu ülikooli doktorantuuris õppiv mari neiu Anna Mišina.
Namiibias misjonäri pojana sündinud Sakari Seppälä, rinnas kolme talle olulise riigi – Namiibia, Soome ja Eesti – lipumärgid, näitas 1962. a talle välja antud sünnitunnistust ning armsaid esemeid ja pilte, mis toda aega Aafrikas elatud aastatest meenutavad. Sünnipäevakülalised said Sakari palvel teha kingituse asemel annetuse Namiibia dhimba rahvale Uue Testamendi ilmumise toetuseks.
Riikka ja Sakari on Eestis Soome Luterliku Evangeeliumiühenduse lähetusega. Nendega koos elavad siin kaks nooremat last Retriika ja Viljami, neli vanemat last on suureks kasvanud ja elavad iseseisvat elu.
Laupäev Pauluse kiriku katuse all oli meeleolukas, kus lauldi, palvetati, nauditi head kohvi ja torti, rõõmu üksteisest ja osadust omavahel. Anna Mišina lasi heledal häälel kõlada mari rahvalauludel, uudistati misjoninäitust.
Seni Tartus Pauluse koguduses töötanud perekonnale oli laupäevane koosviibimine ka sümboolne jumalagajätt Tartuga, sest juba 14. oktoobril võetakse nad vastu Nõmme Rahu koguduses, tegemaks misjonitööd seal ja Tallinna praostkonnas.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)